Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódnom kellene? Kislányom...

Aggódnom kellene? Kislányom 3,5 hónapos. Hason nem szeret, rögtön sír, ezért nem emeli a fejecskéjét.

Figyelt kérdés
Egyelőre nem fordul semelyik irányba sem. Ha próbálom a kezénél fogva ülésbe felhúzni, inkább feláll, de nem ül. Vigyem gyógytornászhoz, vagy ez még normális?
2009. jún. 7. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém sem szeretett hason lenni ebben a korban. 6 hónapos korig kell forognia, úgyhogy még bőven ráértek. Ne félj, nemsoká lesz arra igénye, hogy valami módon testhelyzetet változtasson és akkor majd elkezd próbálkozni. Csak türelem. Pár hónap múlva úgy be fog gyorsulni amúgy is a fejlődése, hogy majd nem győzöd kapkodni a fejed, hogy hol van már ez a gyerek megint? :-)
2009. jún. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen normális.És ne húzd fel se ülésbe,se állásba,mert az árt a gerincének.Ha majd elég erősnek érzi magát,akkor forog,ül vagy áll.Ne azt nézd,hogy a másik gyereke már mit tud.Arra figyelj,hogy a tiéd fejlődjön.Ha baj van.az orvos vagy a védőnő úgy is szól.
2009. jún. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm szépen! Már megnyugtató lenne, ha legalább a kis fejét tartaná, de nem akarja... akkor várok türelemmel.
2009. jún. 7. 21:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
azzal sokat segítesz neki, ha többször hasra rakod, úgy erősödik a kis háta. Majdnem minden baba utálja eleinte, de ne add fel, inkább többször rövid ideig próbálgasd. Az átfordulással meg nagyon ráér még, ne aggódj!
2009. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

együtt érzek veled pont most írtam ki egy kérdést mert az én fiam meg nem akar forogni és elmúlott 5 hós

ő is későn emelte a fejét és ő sem szeretett hason lenni ha mai napig sír

úgy hogy már átéltem azt tudom mondani, hogy a mi babáink ilyen kis lusták

de bizti tieddel sincs gond :D

2009. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most olvastam a kérdésed. Az én kislányom is nagy, 6700gr, pedig 3010-el született. Lehet, hogy a hirtelen növekedés is szerepet játszik benne, hogy lustácska. Nincs más, egyelőre türelemmel várjunk, és köszi a megnyugtató válaszokat.
2009. jún. 7. 21:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!