Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat e problémát, ha a 11...

Okozhat e problémát, ha a 11 hónapos lányom minden nap iszik csecsemőteát? (instant)

Figyelt kérdés
megosztanátok velem, hogy ti mit adtok az ilyen koru babátoknak inni?A vizet nem szereti, a bébiitalok meg túl drágák.Köszönöm.
2012. febr. 27. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon cukrosak ezek az instant teák, egy időben én is adtam az ikreimnek, de aztán nemet parancsoltam. Már megisszák a vizet is, igaz csak azóta amióta puha csőrös itatójuk van, cumisüvegből nem itták.

Főzz neki gyerekteát, (pickwick, teekanne...) lehetőség szerint ne cukrozd:) Majd megszokja, persze ne hirtelen válts, az nem fog bejönni, kapjon az elején cukrosat, aztán azt csökkentsd! Vagy vegyél 100%-os almalevet, higítsd fel jól vízzel. Lehet azért trükközni, talán amíg nincs is nagy hőség, nem akkora gond, ha nem annyit iszik, mint egyébként!

2012. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is azokat adom,nem hinném,hogy baj lenne belőle.

de sok 100%os almalevet ,őszilevet is iszik.

5literes 100%os almalé 1400ft.szerintem ez megéri és egészséges is.8 hós

2012. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is instant teát adtam a fiamnak 10 hónapos koráig...csak azt volt hajlandó meginni. Azt csináltam, hogy fokozatosan egyre kevesebb teát tettem a vízben, a végén már alig volt íze. Azóta vizet iszik, néha gyümi levet.
2012. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha leakarod szoktatni, akkor tényleg az a megoldás, hogy egyre kevesebb cukrot teszel bele (Pickwicknek van kimondott filteres gyerekteája, erdei gyümölcsízű).

Amúgy szervi baja nem lesz tőle szerintem, de fogszuvasodása lehet, ha genetikailag is hajlamos rá. Persze később kinőnek majd a maradó fogai, azok azért egy kicsit ellenállóbbak. (nálunk sajnos a rokonságban minden gyereknek 2,5 éves korára "kirohadtak" a fogai elől, még nekem is anno, nálunk mindenkinek rosszak a fogai a családban. Amúgy a fiam az egyetlen, aki csak a vizet hajlandó elfogadni, elég nagy bajban voltam, amikor a répalevet/ORS 200/, meg a smectát, ami nagyon finom édes, kellett volna megitatnom vele, de nem volt hajlandó)


A lényeg, hogy szerintem nagy baja nem lesz, de ha sikerül átszoktatni a vizre, akkor az azért mégis csak jobb

2012. febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy a bébiitalok sem jobbak, mert azok is édesek
2012. febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!!!
2012. febr. 28. 01:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szomjas lesz megissza a vizet is ,hidd el !!!Sem a tea sem a gyümölcslé nem lehet egészséges ,csak ha magad facsarod.
2012. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!