Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legyen-e vagy ne a babának...

Legyen-e vagy ne a babának cumija?

Figyelt kérdés

Még nem tudom eldönteni hogyan készüljek születendő babámnak vegyek-e cumit vagy ne. Ismerősi körben látok cumi mániás kisgyerekeket akik ordítanak a cumiért, és látok kiegyensúlyozott gyerekeket is akiknek sose adtak cumit. Tapasztalatok? Vélemények? Írjatok

28 h


2009. jún. 7. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Szia! A kezdő csomagba kapsz cumit, azzal ki tudod próbálni. Az én kisfiam nagy ívben kiköpte, szerintem ezt majd a gyerek eldönti.
2009. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem egyformák a gyerekek,van amelyiknek kell van amelyiknek nem.Vegyél egyet,aztán ha jól ellessz nélküle is akkor ne add neki,ha sírós baba lesz akkor lehet,hogy jobban jársz ha odaadod ha az megnyugtatja.Nekem mindhárom gyerekem cumizott cumizik még kettő most is,de nem bánom.Felnőttet nem láttam még cumizni,tehát mindenki leszokott.De 16 évest láttam már ujját szopni,és szerintem az ujjszopás gusztustalan főleg nagyobb korban.Azt elvenni sem lehet tőle.Ha a fogaiért aggódsz amiatt szerintem mindegy,hogy az ujja van a szájába vagy cumi,az én gyerekeimnek egyébként szép fogaik vannak.Kiskorban a tejfogak kicsit kifelé állnak,de a maradandó nem,ennyi hátrányát látom.
2009. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

szerintem se vegyél többet, próbáld ki. az enyém kiköpi a cumit és az ujját szopizza:( na annál jobb talán a cumi. bár azt én sem díjazom amikor állandóan a szájukban van a cumi. legyen elég alváshoz, vagy nyugtatni..

minden jót!

9 hós anyukája

2009. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
A lányom 6 hónapos és mivel kicsinek cicin aludt el,miután elfogyott a tejem, azóta cumival alszik el.De elalvás után kiköpi. Neked kell eldönteni, egyébként ha nem adsz neki, nem is fog hiányozni.
2009. jún. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is hagyd a döntést a gyerekre. Mi is próbálkoztunk a cumival, hátha jobban vagy könnyebben alszik el tőle vagy tudom is én miért. De ő nem akart cumizni, mi meg nem erőltettük. Azóta is nagyon jól megvan nélküle, pedig már 8 hónapos. De nem voltam soha cumi ellenes, ha kell neki hadd cumizzon, de ha nem, akkor ne erőltessétek.
2009. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Szia.Nekem a kisfiam (10éves) kb.2*cumizott pár pillanatot:) most a kislányommal mikor terhes lettem 1 cumit vettem hátha :) és a hátha hátha lett :) az elejétől fogva cumizik,megnyugszik tőle,azzal alszik el,napközbe ha nyügős azzal el van :)most 7 hónapos :)

Minden jót

2009. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

4 éve az első gyerekemnek én sem akartam,de ő sem fogadta el.

Az első évében alig aludt,csak kézben volt el,szinte semmit nem tudtam tőle csinálni.

A pici most 6,5 hónapos,már a kórházba vittem magammal cumit,csak végszükségben adom neki,őt pedig most szórakoztatja,hogy ki-be tudja tenni :)

Ha ezt tudom anno,biztos,hogy az első gyerkőcnél is adtam volna.

2009. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Az en lanyom elfogadta szuletese ota viszont 2 honapos koratol kikopte es egyszeruen nem kellett mar neki. Sajnos azota az ujjat szopja, pedig en probaltam visszaszoktatni cumira, de olyan messzire kikopi hogy csak na.. Most fel eves mult es akkor szopja mindig az ujjat mikor alszik el. En jobban szerettem volna ha cumizna mert azt tudom fertotleniteni, "a macska el tudja vinni" ha majd nagyobbacska lessz es nem szeretnem hogy cumizzon. Igy mindent ossze tapiz, az ujja szajaban vegzi, ki tudja hogy tudom majd leszoktatni rola..Tehat en szerintem a babad majd eldonti, egy cumival keszulj azert.
2009. jún. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Én azért nem adtam neki, mert féltem, hogy cumizavart okoz nála és esetleg ez rossz hatással lehet a tejtermelésemre, azt akartam, hogy kezdetben minden cumizási igényét a mellemen elégítse ki, hogy ezzel is segítsem a tejtermelést. Aztán 2 hós korától stabilan megtalálja az ujjacskáját és elalváskor, vagy ha valami nem stimmel, bekapja, de nem mondhatnám, hogy abnormálisan sokat szopja az ujját, és egyébként nyugodt természetű baba, még mindig szopizik, most 8 hós. Szerintem, ha szoptatsz, a biztonság kedvéért eleinte ne adj, aztán 1-2 hónap múlva (addig úgyis sokszor szopizik), ha már beindult a szopizás, meglátod milyenek az igényei. Ha úgy látod nyűgösebb típus, nagy szopási igénnyel, próbáld meg. De az sem katasztrófa, ha az ujját szopizza. Nálunk ez nem okoz gondot, játék közben mindkét kezére szüksége van, így nem is tudná állandóan cumizni. Bár persze a cumiról nincs tapasztalatom.
2009. jún. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

Nekem bizony van olyan ismerősöm, aki 17 évesen még mindig szopja az ujját. igaz akkor, ha fáradt, de azért mégis kicsit ciki! Én úgy voltam vele, hogy ha kell majd neki, odaadom. Így is lett. Nem lóg állandóan a szájában, de azért van, hogy nem megy nélküle! :) És le lehet szoktatni minden gyereket a cumiról. Van akit könnyebben, van akit nehezebben.

Amúgy a baba a cumizással nem szokik le a ciciről, esetleg csak jobban erősíti a kis állkapcsát. Vagyis pontosabban azt az izmot, amit a cicizéskor is használ. :)

2009. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!