Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják, hogy egy...

Miért mondják, hogy egy babának kell májat adni?

Figyelt kérdés

Méreg kiválasztó szerv. Tele van szutyokkal:(

Már azt sem értem miért kell gyógyszerekkel mérgezett húst adni egy pici babának. Még, ha tanyasi is, a rezgése durva és halott energia. Egy ártatlan lénynek minek??


2009. jún. 7. 07:30
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

???

Neked van gyereked??

2009. jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

A máj nagyon egészséges a férképzős szervekre jótékonyan hat és sok benne a vas. Én azonban például utálom és soha nem készítem itthon semmilyen formában, helyette inkább a spenót. De bébiétel is van májjal és azt adtam már a lányomnak, mondjuk neki sem lesz a kedvence de azért megette. És amúgy heti egy alkalommal javasolt a máj fogyasztása a gyermekekenek, csakúgy mint a spenót, sóska is.

A rezgés és halott energia szöveggel pedig nem tudok mit kezdeni, és hogy őszinte legyek nem is érdekel miért írtál ekkora ökörséget. Gyereked még tutira nincs, mert ha lenne akkor más szemmel látnád a világot.

2009. jún. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kislányom 16 hónapos és makk egészséges:) Még szoptatom, májat egyszer kapott, utólag tudtam meg a férjemtől.
2009. jún. 7. 09:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle tápanyagra szüksége van a babáknak, a húsra és májra is. Ha megnézed a kiskönyvét, még a galambhús is benne van ajánlásként, bár nem tudom, ki ad galambot a babájának.

A tejben nincs benne minden tápanyag, amire a babának szüksége van.

Amúgy hallgass magadra, mindenki azt teszi a gyerekével, amiről úgy gondolja, hogy a legjobb neki.

2009. jún. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút eltérő véleményem van a kérdésről. Szerintem a máj igenis kell egy babának, mert inkább abból nyerjen a szervezete vasat, mint hogy vastablettát, meg cseppeket kelljen adni neki. Spenótot egyszer ajánlott egy héten adni nekik, a májjal is ez a helyzet.

Az, hogy valaki nem ad húst a babának, az ő dolga, de nem hinném, hogy a későbbiekre nézve ez jó neki.

Örülök, hogy egészséges a babád. És vérképet néztek nála mostanában? Mert az, hogy nem beteg, nem jelenti azt, hogy valamilyen ásványi anyag nem kevés a szervezetében esetleg. Én 16 hónapos korában már nem szeretném tejjel tömni a gyerkőcöt. most 9 hós, már csak egyszer eszik tápszert naponta, a többi rendes étkezés nála.

Persze mindenki úgy csinálja ezt ahogy akarja, de attól, hogy te úgy érzed, a máj nem hasznos a gyereknek, nem kell a többi édesanyának nekiszegezni a kérdést, hogy ugyan már hogy meri a babájának adni.

igazából akkor mit is adjunk a babának? tulajdonképpen minden egyes élelmiszer tele van szutyokkal. és amiket te megeszel, a szoptatáskor átkerül a kicsid szervezetébe. akkor te miket eszel? honnan kapja meg a vasat ha te sem eszel májat, húst, és hasonlókat?

2009. jún. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Idióta!!
2009. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Tan az orvosira jartal?
2009. jún. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Én tökéletesen egyetértek a kérdezővel. És igen, én az SE-n végeztem (volt SOTE). Én sem adok a lányomnak májat, nem is fogok. Mi sem eszünk. Igen van benne vitamin is meg egy csomó más is. Vasat pl. a céklából és egyéb más nagyon finom zöldségekből is lehet pótolni ami sokkal egészségesebb. A csirke, pulykahússal is vigyázni kell pláne a többivel.Nem, nem vagyok vegetáriánus, de azért nincs szüksége a babának naponta húsra, pláne nem neponta kétszer.
2009. jún. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm. Igaz, nagyon nagy tudatosság kell ahhoz, hogy a babát húsmentesen tápláljuk, de megéri. Hisz Ő a legfontosabb. Egy két könyv elolvasását, vagy utánajárást megér a gyermekünk. A húsgyáraknak, a tápszergyáraknak... meg kell élniük valamiből, persze, hogy az kerül a köztudatban, hogy KELL májat, húst adni. A szoptatésban is félre vannak az anyukák tájékoztatva sajnos. A mi doktornőnk már 2 hónapos azt mondta vizet adjak éjjel a gyermekemnek. Sosem értettem, de 6 hónapig semmi mást nem kapott anyatejen kívül. Minden jót. Ja, a világ idióta..
2009. jún. 8. 08:39
 10/10 anonim ***** válasza:
43%

Aha, persze, SOTE vegzos... Miert ajanlanak az orvosok mindezeket, ha annyira rosszat tennenek a babaknak? Na de mindegy, nem erdemes ezen vitatkozni, hogy ki mit es mit nem ad a babajanak...mindenki ugy tesz, ahogy azt jonak latja!

En kivanok nagyon jo egeszseget minden babanak!

2009. jún. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!