Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják császármetszés...

Miért mondják császármetszés előtt pár órával, hogy várjunk még, mert a fájások jót tesznek a babának? Tényleg seígti az alkalmazkodóképességét?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Inkább szerintem hogy felébredjen.


A baj hogy a császárnál szó szerint egy sokk éri a gyereket, mert hírtelen kikapják a méhböl, még akkor is ha éppen alszik. gondolom a fájások ugye méhösszehúzódások és azok felébresztik, készítitk a kijövetelre.

2010. aug. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
igen, mert az a stressz, ami a fájások közben éri a babát, felkészíti a kinti világra. Ha a csendes, békés lubickolásból, a sötétből, langyos vízből hirtelen kikapják a fénybe, zajba, hidegbe, az sokkal nagyobb sokk neki.
2010. aug. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Csak olvasom mekkora hülyeségeket írnak itt egyesek !
2010. aug. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Akkor írd csak le szépen az igazságot, hadd tanuljunk!
2010. aug. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Mondta nektek ,hogy mekkora sokk érte ezért ?
2010. aug. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Igen,Mondta!:)))))))

Neked nem?

2010. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy osztom a sok hülyeséget irókkal a véleményem.
2010. aug. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Neked nem sokk, ha a legmélyebb, legbékésebb álmodból, békés ringatózásból hirtelen berántanak egy hideg és reflektorokkal megvilágított terembe? Nekem sokk lenne. Vajon miért gondolod, hogy egy babának mindegy? De hülye vagy:D
2010. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Egyébként tényleg nem feltétlen a sokk miatt van ez, hanem sok anyai hormon épp a szülés közben kezd el termelődni vagyos vajúdás alatt. Pl. oxitocin is, ami meg ugye a méhösszehúzódást illetve a tejtermelést is segíti.

Vagyis van tudományos magarázata is illetve lelki is, amit ti írtatok. Direkt kérdeztem az orvosm erről szülés előtt.

2010. aug. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom a császárom előtt kértem a dokit hogy ne szenvedjünk. A mostaninál se lesz másképp.
2010. aug. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!