Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol aludjon a babám? Tapasztal...

Hol aludjon a babám? Tapasztalt anyukák!

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos koráig jó alvó volt, átaludta az éjszakát, max 1X ébredt fel.9 hónapos korában megváltozott, az esti lefekvés után 1-2 órával már fenn is volt. Nem fektettem korán plusz rengeteget voltunk/vagyunk levegőn napi 2 séta gyalog, jó időben játszótér. Tárháza végtelen volt, amikor először elalszik, nem tiltakozik az ölembe elringatom és utána kijövök a szobájában, ezután amikor felébred órák alatt alszik vissza, amint leteszem már fenn van, ha a kiságy mellé ülök a földre elalszik max fél óra és fenn van, volt hogy óránként kelt, volt, hogy este 9 kor lefektettem 11 kor fenn volt és hajnali negyed ötre sikerült elaltatni. Hajnalban aludt csak egyhuzamban 3 órát. Nappal egyszer alszik ebéd után egy órát, folyton szaladgál, tehát el kell hogy fáradjon. Amikor felébred nem akar játszani, alszik az ölembe becsukott szemmel, de ha lerakom vagy kijövök ordít.10 hónapon keresztül bírtam hogy napi 3-4 órát aludtam azt is két részletben, így hát becipeltem kettőnk közé, ahol szépen becsukja a szemét és el is alszik, ugyan kétóránként felébred, de csak pisszegek, odaadom a cumisüveget és visszaalszik van hogy csak egy óra alatt, de elvan néha ütöget, de így már lehet aludni, mivel leesni nem tud, csendben elvan amíg visszaalszik. Az orvos azt mondta azért alszik rosszul mert jön a foga, de már mind kijött, utána hogy sok folyadékot iszik, így lecsökkentettem este, de így sem jobb, szerintem szeparációs szorongás. Most vettünk egy kis leesésgátlós heverőt így kényelmesebben elérnénk, de félek ha az ágyunk mellé rakom a falhoz hogyan fogom visszaszoktatni a helyére? Van itt olyan anyuka aki mellett ott aludt babája és vissza tudta szoktatni a szobájába? Hogyan sikerült és mikor?
2012. febr. 22. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom 3 éves. Ő köztünk aludt már szinte születésétől. Nagyon rossz alvó volt, nagyon sírós baba. Éjjel is óránként ébredt, szopiztatni kellett. Így én nem bírtam, ezért elég hamar magam mellé vettem és így aludtunk mindig is. Én amúgy imádtam vele aludni, ébredni. Arról nem is beszélve, hogy legalább mindenki tudott pihenni. DE! Ezen mi is végigmentünk. Elaltattam és ha nem voltam mellette fél (!) órán belül ébredt és sírt. Ilyenkor mellé kellett feküdnöm és elaltatnom, mert csak cicivel tudott elaludni(kb 45 perc volt). Szerintem ez rossz szokás beidegződése. Úgy mint nálunk a cici volt, nálatok az ölben ringatás, vagy akár csak a kiságya mellett ücsörgés. És amint feleszmél, hogy te letetted, vagy kimentél már ébred is.... Szerintem jó ötlet a fokozatosság. Próbáld meg mellétek rakni az új ágyát. Ha megtanult abban "egyedül" aludni, akkor talán van esélyetek az ágyat átvinni a helyére, ha már okosabb lesz és meg tudjátok vele beszélni.

Az én lányom mára már saját szobájában alszik, bár azért meg kellett vele küzdeni.

2012. febr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A lányom soha, egy percet sem aludt a saját ágyában, én aludtam az ő szobájában, vele együtt egy kétszemélyes fotelágyon. Másfél évesen vettünk neki leesésgátlós ágyat, egyik napról a másikra abban akart aludni, saját elhatározásból. Nem kellett szoktatni, kérte, hogy abba tegyem le. Én ugyan ott maradtam a szobában vele, mert még gyakran ébredt éjjel és nem volt kedvem szaladgálni, de szépen aludt a saját ágyában.

Most a tesója másfél éves, ő is mellettem aludt, most megkapta a leesésgátlós ágyat, ő nappal szépen elalszik benne - újabban már altatni sem kell - de este még mindig a fotelágyon szeret aludni. Viszont elkezdte átaludni az éjszakát, így én általában ott maradok vele, amíg elalszik, aztán ott hagyom. Legtöbbször elalszom a hálószobában, aztán amikor éjjel felébredek, rájuk nézek és már ott maradok mellette. De reggelig durmol szépen. Azt gondolom, hogy mire megszületik a harmadik babó - júniusra várjuk - szépen beszokik ő is az ágyába, mint a nővére.

Én abszolút híve vagyok az együttalvásnak, nekem nagy könnyebbség volt mindig, hogy nem kellett ugrálnom hozzájuk éjjel és már a második gyerekem szokott le magától a ciciről, szépen elalszanak, a nagy simán egyedül is, a kicsivel még pár percet ott vagyok és kész... Nálunk semmi problémát nem okozott.

Azt meg azért alakítottuk úgy, hogy én alszom a gyerekszobában és nem a gyerekek a hálóban, mert egyrészt apának reggel dolgozni kell menni és nem árt, ha pihen, másrészt nem igazán szeretnék úgy házaséletet élni a férjemmel, hogy a gyerek ott szuszog pár centire... Így ezzel sincs gond, a hálószoba maradt hálószoba, csak a miénk, nem veszik birtokba a gyerekek, viszont a pihenés is megoldott és az éjszakai sírást sem ismerjük.

2012. febr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi, hogy válaszoltatok. én is szeretek vele aludni engem nem zavar, férjemet annál inkább, ezért döntöttünk a kis heverő mellett. Csak azért gondolkodom hogy az ágyunk mellé tegyük, mert félek hogy ott marad és még iskolás korában is fogunk aludni! Anyósom elmondása szerint férjem 12 éves koráig aludt az ő szobájukba, tesóm 13 éves és anyukánkkal alszik, mert fél éjszaka. Ezért félek ha megszokja köztünk fél majd egyedül a szobájában. Most ugy gondoltam amig holnapig a férjem csinál alá lábat hogy olyan magas legyen mint a mi ágyunk betesszük a szobájába veszek éjjeli fényt és odakuporodok mellé ahogy a második hozzászóló. Elsőtől kérdezném hogyan és mikor szoktattátok kislányodat a szobájába? Nehéz volt? Sokáig tartott?

2012. febr. 22. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mi nyáron kezdtük a külön szoktatást. Először csak délutáni alvással, úgy hogy mellé bújtam. Mikor ez ment zökkenőmentesen kezdtük este, mellé bújtam. Megbeszéltük vele, hogy ha felébred nyugodtan átjöhet közénk. Ez megnyugtató volt számára, hogy ha akar jöhet...(él is ezzel a lehetőséggel minden hajnalban:) )Aztán elkezdtük, hogy meseolvasás után jóéjt puszi és én kijövök. Nah ez már nem annyira tetszik neki, de mostmár elalszik egyedül is. Nem volt egyszerű, nehezen ment, nagyon lelkiismeret furdalásom volt, mikor sírt(volt hogy én a nappaliban sírtam míg ő el nem aludt), de elszántság kérdése. Persze a mai napig is átjön minden hajnalban(4-5 körül),de ez nem zavar...majdcsak átalussza egyszer az éjszakát...:)
2012. febr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Gondoltam megosztom veletek az esti eseményeket. Elhozta férjem délután kisheverőt a boltból. Kisfiamnak nagyon tetszett. Mivel még alacsonyabb mint a mi ágyunk –lábat kell alá csináltatni- gondoltam kipróbálom a módszeretek. Betettük az ágyikót a szobájába, vettünk neki pihe-puha légáteresztős párnát, én kivettem a kiságy matracát vittem be díszpárnákat és plédet és a kiságy mellé feküdtem. Gond nélkül magától ringatás nélkül 20 perc alatt elaludt, akkor kijöttem. Éjszaka kétszer kellett hozzá bemenni, éjfélkor és 2 körül, ahogy hallottam hogy felnyöszörgöt bementem, mondtam neki, hogy csak pisilni voltam és a konyhába teáért. Odaadtam a cumisüveget, lefeküdtem és odanyújtottam a kezem, megsimiztem, lefeküdt és aludt tovább. 2 órától fél hétig egyfolytában aludt, igaz fél három körül nyöszizett egyett, bementem de nem volt ébren azért lefeküdtem a matracra, elaludtam, majd mikor magamhoz tértem visszamentem a helyemre. Még arra sem kelt fel amikor a férjem csörögve reggel munkába készült. Jó volt, nem volt megterhelő, mivel csak , addig voltam fenn amíg átmentem a szobájába, utána lefeküdtem és egész kényelmesen folytattam az alvást /ha aludtam volna, mert úgy felspanolt a siker és aggódtam is nehogy leessen, hálózsákban alszik amiből ki lehet húzni a lábát, de az éjszaka mindig visszacsúszik, úgyhogy féltem ha elindul orrabukik a hálózsákba. De megnyugtattam magam, hiszen az ágy mellett volt a matrac, párna, takaró így ha leesett volna is puhára esik, és nem is magas a kis heverő. Ugy látszik a kisággyal volt gondja, nem bírta a korlátozást már csecsemőként sem, -se kiságy, se járóka, babakocsit sem haszálunk már.- hónaposanamikor pedig mellettünk aludva alternatívát is látott, végképp, nem akart benne aludni délben se, ha elaludt és éjszaka felébredt iszonyatosan üvöltött, mint akit ölnek. Most amikor felébredt felsírt, bár annak sem nevezném inkább hangos nyöszizett, még a pelusozásnál sem sírt, a lámpát pedig az étkezőbe kapcsoltam fel, így nagyon halvány fény volt. Ez a kiságyprobléma ahogy így visszaemlékszem, akkor kezdődött, amikor elindult 9 hónaposan. Remélem a többi éjszaka is jól fog menni és én is megszokom és tudok aludni, úgy látszik az új helyzeteket az anyának is meg kell szoknia.

Köszönöm, hogy válaszoltatok és hasznos tanácsokat adtatok, sokat segítettetek!!

2012. febr. 23. 10:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok! Örülök a sikernek.Remélem azóta is jól alszotok. Igen, anyának is meg kell szokni a különalvást, ami nehezebb mint gondolnánk!
2012. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen azóta is jól alszik, éjszaka 1 X kel, peluscsere egy kis tea visszafektetem és negyed óra alatt visszaalszik, ha nyűgösebb időjárás miatt akkor 2 X kel de rövid idő alatt visszaalszik, reggel 6. fél hét körül kel, de még egy órát mellettünk az ágyban pihenget. Úgyhogy jól alakul minden köszi a segítséget!!

2012. márc. 5. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!