Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy ha a kistesó...

Igaz az, hogy ha a kistesó után TGYÁS-t kapok, akkor a nagyobb nem járhat bölcsibe?

Figyelt kérdés
Állítólag van egy ilyen új szabályozás. Hallott valaki erről valamit?

2012. febr. 22. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az adhatja állami bölcsibe a gyerekét, aki visszamegy dolgozni, és igazolást kell vinni a munkáltatótól, de lehet hogy tévedek.
2012. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ebben a helyzetben vagyok. Most áprilisban fogok szülni, fiam pedig bölcsis még. Majd szeptemberben megy oviba. Megkérdeztem a bölcsivezetőt, hogy meddig járhat még oda. Azt mondta, hogy a TGYÁS alatt járhat bölcsibe. De azért kérdezd meg a vezetőt te is.
2012. febr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam ilyen szabályozásról, arról igen, hogy ha van kistesó, akivel otthon van az anyuka, akkor a nagyobbik baba nem adható bölcsibe, de ez is a helytől függ és a kapcsolatoktól. Igazat is adok egyébként, de mondjuk inkább akkor, amikor gyed-be születik a második baba. Ha fél év van hátra az oviig, akkor azért elég durva, ha kirakják a nagyobbik babát a bölcsiből, mondván, hogy anyuka otthon van a kisbabával úgyis.
2012. febr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kislányom bölcsis, júniusban fogok szülni, még dolgozom. A tgyást szülés elött 28 nappal szeretném igényelni. Ezért érdekel hogy májusban kirakhatják-e.
2012. febr. 22. 14:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem a kérdésre válaszolok,de óvodába sem mehet a nagy,ha otthon vagyok a kicsivel?
2012. febr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Ez nincs "központilag" szabályozva, csak és kizárólag a helyi bölcsitől/ovitól függ. Nálunk (bár éppen, hogy elég az ovis férőhely) akkor is mehet a 3. szülinapját követő naptól a nagy, ha otthon vagy a kicsivel.

2012. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!