Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák van olyan akinek van...

Anyukák van olyan akinek van teje mégsem szeretne szoptatni? Ha igen miért?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 09:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Volt tejem,nem szoptattam?Miért?Mert nem akartam,utáltam,frusztrált stb.
2012. febr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Teljesen megértelek, bár én naponta 2x szoptatok, de így is kell pótlás ráadásul tejserkentőt is szedek. Ennek ellenére rengeteg időmet elveszi és a másik gyerekemre ennek köszönhetően. Folyton ragadok a tejtől szopiztatás közben. A nagyobbik gyerekemet nem szoptattam, mert nem akart én meg belefáradtam ebbe az egészbe.
2012. febr. 22. 10:07
 3/13 anonim ***** válasza:
És most azon gondolkodsz,hogy abba hagyd-e?
2012. febr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem dehogy is, addig szoptatom ameddig nincs foga utána csak fejni fogom. Éjjel pl nem vagyok hajlandó szoptatni vagy lefejt tejet kap vagy tápszert. Így apa is meg tudja etetni én tudok aludni és a fáradscgtól nem leszek idegbeteg a gyerekekkel. 5 hete szültem szerintem azért nem lettem sem most sem az első gyereknél szülés utáni depressziós, mert kipihent vagyok és nincs bennem a mindenkinek megfelelni vágyás. De senkinek nem tudom elmondani a szoptatással kapcsolatos ezen problémámat. Ha nem akarok szoptatni akkor maga vagyok az ördög és nem szeretem a gyerekeim.
2012. febr. 22. 10:42
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
En nem szerettem szoptatni mert nekem fajt, kinlodas volt. A babam folyamatosan bealudt a mellemen es egy szoptatas mar lassan 40 perc volt. Ha hozzatesszuk meg a bufiztetest + pelenkazast mar lassan kezdhettem elolrol az egeszet mert a bealvasnak az volt a kovetkezmenye, hogy sosem evett eleget igy orditott mar 30 perc mulva. Ennek ellenere kapott anyatejet mert en fejtem neki. Meg igy a fejessel is tobb idom maradt mind a szoptatassal. 10 perc alatt kifejtem az anyatejet amig aludt (elektromos medelaval) igy uvegbol kapta. Aztan fejes utan tudtam tenni a dolgomat. Az uvegbol 10 perc alatt kiszivta, tudtam, hogy jollakott mert lattam, hogy 100ml-ket is bevagott es vegre aludt 1-2 orakat is egyben. Fagyasztottam is le tejet, meg mindig volt a hutobe keszenletbe. Nekem penteken ejszaka ette a ferjem a kisfiamat es akkor vegigaludtam 10 orakat. Nagyon jol esett. Hetkoznap nem vartam el tolle mert reggel 7-re jart dolgozni. Szombaton meg mar hianyzott, hogy en ebredjek hozza. :)) Nekunk ez bevallt annak idejen. En nem vontam meg a gyerekemtol az anyatejet de sajnos nem szerettem szoptatni es igy inkabb kifejtem neki. A szoptatas akkor jo ha mindket felnek jo. Ha egy anya csak kinlodik mert nem szereti akkor nem szabad eroltetni. A gyerekednek par ev mulva nem az lesz a fontos, hogy hogyan taplaltad az elso honapokba. Felnottknet sem fog rad neheztelni azert mert nem cicibol evett csecsemokent. Vannak ennel fontosabb dolgok is ugyhogy emiatt ne aggodj es ugy csinald ahogy nektek jo. Senkinek nem kell megfelelned mint anya csak sajat magadnak es a gyerekednek.
2012. febr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Nem vagy maga az ördög, de egy olyan dolgot tagadsz meg mindkettőtöktől, ami csodálatos, kapcsolatépítő, egészséges, immunrendszert erősítő és semmivel sem pótolható. A nagyobbra soha többet nem lesz annyi időd mint előtte, de ezt te is tudtad, inkább ebben van szükség apuka segítségére, hiszen amíg a nagy kicsi volt ő maximális figyelmet kapott. Napi 2X-i szoptatással nem sokáig lesz tejed. A baba hasfájós, mert a mondataidból az tűnik ki, hogy a kipihentséged ellenére mégis frusztrált vagy?
2012. febr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Első vagyok,nincs ezzel semmi baj!

Másodiknál én is fejni fogom,és éjszakára kapni fog pótlást!Ne hallgass senkire,csak arra amit te akarsz!Nem kell,hogy bűntudatod legyen,mert ezzel te nem vagy kevesebb!Ha szeretnél beszélgetni erről,én szívesen meghalgatlak.

2012. febr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

Minek neked gyerek? Ha később más fog kellemetlenséget okozni ,esetleg beteg lesz ,nyűgös lepasszolod ,hogy Te kipihent legyél?

Szerintem önző vagy és felelőtlen.

Valószínüleg rosszul szoptatsz és rosszul osztod be az idődet, inkább erre fordítanál energiát.

2012. febr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Csodálatos dolog persze, de fáj is. És eltart 1 órán keresztül. Azt hiszem és is inkább minden alkalommal le fogom fejni is így adni neki. Semmi értelme, hogy 1 órán át cicin van belealszik és utána még 120 ml tápszert utánaküld. Nyilván a nagyobbikra soha többé nem lesz annyi időm, de ez sem normális, ahogy az egyik kedves anyuka is írta, hogy etetés pelenkázás, aztán megint etetés pelenkázás stb. És ez megy egész nap. A nagyobbikkal még játszani sincs időm, ennek ellenére ő türelmes, megértő és kedves. Most is 10:30-kor elkezdtem a szopiztatást és közben kakilnia kellett. Kértem, hogy várjon egy picit ameddig megyek erre ő angyali hangon közölte, hogy maradj csak anya majd én megtörölöm a fenekem. Ja és még csak 2 és fél éves tehát ő sem túl nagy. Enni sincs időm a reggelim rendszerint délután van az ebédem este 6-7 felé. Megszültem a babát és teherbeesés óta +2 kilót szedtem fe (az egész terhesség alatt). Nos így 5 hét után már 4 kg-mal vagyok kevesebb, mint amennyivel terhes lettem. Frusztrált nem vagyok viszont és nem gondolom, hogy a kapcsolatom a gyerekeimmel a szoptatáson múlna. Engem és az öcsémet is szoptatott az anyánk sosem szerettem és ő sem engem. Nem alakult ki közöttünk szeretet. Tettekkel, érzésekkel mutatjuk ki a másik felé, hogy szeretjük és nem azzal, hogy x hónapig bennem volt és x hónapig a mellemből etettem.
2012. febr. 22. 12:14
 10/13 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő!

Semmi közöd hozzá, hogy minek kell a gyerek nekem. Viszont én nem is fogom megfojtani mert "depis lettem". Nincs segítségem (esténként és hétvégén a férjem) és így is megoldjuk a takarítást stb. Így is úgy is rossz anya a szemedben aki nem szoptat. Ha szoptatnék és a nagyra nem maradna időm akkor is rossz anya lennék. Ha szoptatnék és a nagyra is maradna időm csillogna villogna a ház 2 fogásos ebéd lenne minden nap és kipihent lennék akkor meg biztos az a vád érne, hogy drogozok azért bírom ilyen jól. Köszönöm a véleménynyilvánítást, de nem a témához tartozik így megkímélhetted volna magad a megírásától....

2012. febr. 22. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!