Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyhetes babám 30-60 percet...

Egyhetes babám 30-60 percet lóg a cicimen, eszik rendesen, utána a mérleg mégsem mutat növekedést. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:

csak szívja, vagy lehet hallani, ahogy kortyolgat? minden etetésnél ezt tapasztaltad, vagy csak most? mert lehet, hogy épp most nem volt éhes, csak cicizni-anyuzni akart,

ha szopi után nyugodt,kiegyensúlyozott, akkor nincs gond - ha nyugtalan, sír, szemmel láthatóan éhes maradt a szopi után, akkor gond lehet a tejcsi mennyiségével, de akkor is sok praktika van, hogy hogy növelheted a tejmennyiséget


én direkt nem vittem otthonra mérleget, mert csak az őrületbe kergetett volna a méregetés, hogy vajon eleget evett-e - elég, hogy látom, szépen gyarapodik, nyugodt, boldog baba

2009. jún. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!Esetleg a mérleg nem ad pontos eredményt?Próbáltatok vele mást is mérni?Mi is minden egyes evésnél méricskéltünk-muszáj volt-és több esetben mínuszban jött ki.

Nem sír a babád,nem marad éhes?Az is lehetséges,hogy valóban nem eszik túl sokat és a kerekítés miatt nem mutat változást?

2009. jún. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szopi után általában megnyugszik, elalszik. Reggel vmi horribilis mértéket mutatott kajcsi után a mérleg, most meg semmit, sőt, a reggeli előtti értéket mutatta. A doktornéni szerint elég hetente egyszer mérni de abból tudni fogom ha nem elég a tej?
2009. jún. 5. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is volt ilyen, hogy egy óra cicizés után 10 g-mal mutatott többet a mérleg. A kisfiam sírós is volt, azt hittük hasfájós. De kiderült hogy nem elég a tejem. Mikor a kórházból hazajövet után 1 héttel megint fogyott, úgy döntöttem, hogy tápszerrel pótolom. Felváltva adtam neki és utána egyszer sem volt sírás és nagyon gyorsan elkezdett hízni. Azóta sajnos már csak tápszert eszik, de gyönyörűen fejlődik.

Egyébként nem jó, ha minden etetés után méred, mert csak idegeskedsz. Hozzá teszem én is mértem az elején minden evés után. Aztán már csak egy héten egyszer és az a fontos, hogy hetente mennyit hízik. Ha megvan a 150g hízás semmi baj.

:) :)

2009. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:)
2009. jún. 5. 15:16
 6/8 anonim ***** válasza:

második vagyok ismét

Ha nem sír-tehát nem marad éhes a babád-akkor biztosan a mérleg szórakozik veletek.Teljesen igaz,csak felhergeled magad az állandó méregetéssel....

Ha jókedvű,nem sírós akkor elég a heti 1-2 mérés megnyugtatás képpen.

OFF:utolsó válaszadónak

mi is pontosan így jártunk kisfiammal,mintha csak én írtam volna :D

2009. jún. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tedd el a mérleget!

Én akkor untam meg mikor ugy jártam mint te.Ha mocorgott a baba negativ eredményt is kaptam!!



ha jokedvü,kiegyensúlyozott,nem sír,akkor nincs gond!

2009. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Valóban elég hetente mérni. Ajánlok egy honlapot, ahol választ kaphatsz arról, hogy a mérlegelésen kívűl, miből tudhatod, hogy elég-e a tej:www.lll.hu. És ha valami gond van, ne a tápszer legyen az azonnali megoldás, hanem tájékozódj, és beszélj szoptatási tanácsadóval (őket is megtalálod a honlapon). Készülj fel a fejlődési ugrások időszakára (2., 6. hét és 3 hó körül), amikor sírós lesz a babád, mert valóban többet akar majd, mint amennyi éppen van, de erre sem a tápszer a megoldás, hanem az igény szerinti, gyakoribb szoptatás. És a lényeg: bízz magatokban és ne dőlj be a huhogóknak!
2009. jún. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!