Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire működik nálatok a...

Mennyire működik nálatok a családban, hogy kölcsönadjátok a babaruhákat és egyéb babadolgokat (kiságy, mérleg, játékok stb. )?

Figyelt kérdés
Nem csak a szűk családra gondolok, pl. tesók, hanem első, másod unokatestvérekre, esetleg barátokra.
2010. dec. 1. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk működik a dolog, főleg a tágabb családot beleértve. A kiságy, néhány ruha, pelenkázó és egyéb apróságokat a nagybátyáméktól kaptunk.
2010. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

barátnőkkel cserélgetünk, beleírjuk a nevek kezdőbetűjét a rucikba és mikor kinőtte a gyerekünk visszaadjuk.

eddig működött, nem verjük át egymást és rengeteget spórolunk. persze néha előfordul, hogy 1-1 ruha elkopik, szakad, menthetetlenül foltos lesz valamelyikőnknél, de ebből még sosem volt gond.

2010. dec. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a ruhákat kölcsönadtam unokahúgomnak, és nagyon vigyázott rá, 2 db bodyra mondta, hogy nagyon kakis lett, foltos maradt, azt nem adja vissza.

Most szomszédéknak adtam kölcsön pár ruhát, meg már adtam pólyát, de ők is vigyáznak rá. Bébiőrt még használunk (kertes ház), ezért nem akartam senkinek odaadni. Mérleget mi is csak kölcsönöztünk. Most egy ismerősnek odaadtuk kölcsön a bébihordónkat, de ő is nagyon fog rá vigyázni.

Szóval csak olyat, és annak, akiben megbízom.

2010. dec. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk működik, igaz a tesómékon kívül csak az unokanővéreméktől kaptunk baba dolgokat, de nekik pl vissza is adjuk amint nem kell, tesómék semmit nem kérnek vissza. Én ezeket tovább adom barátnőmnek, ami pedig már nekik sem kell azt vissza adják és megy fel a padlásra hátha a családban jön még baba.
2010. dec. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi kaptunk kölcsön pár dolgot, amikor megszületett az első gyerek. De akiktől kaptuk, konkrétan a férjem tesójáék, ők sosem jöttek el látogatni, sosem érdeklődtek irántunk. Pedig 10 perc séta volt a táv.

Elköltöztünk, visszaadtunk mindent.

Megszületett az ő 2. gyerekük. Nem adtam kölcsön semmit, még egy sz@ros pelenkát sem. Azok után, hogy nem érdekli őket, mi van velünk, semmit nem kapnak.

2010. dec. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy egész logisztikai cég foglakozhatna ezzel. Én a nővéremtől szó szerint mindent megkaptam, lét gyerek után nem terveztek többet. A rokonság ennyi.
2010. dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi is mindent megkaptunk a nővéreméktől, igaz nekik lányuk van, nekünk meg fiunk. Egy fiatalabb sógornőm van, ahol még nincs baba. Ha minden terv szerint megy (náluk és nálunk is), akkor nagyjából egyszerre leszünk babásak, így lehet, hogy nem fogunk tudni nekik semmit sem odaadni. Ha hamarabb lesz meg a másodikunk, a saját magunk által vásárolt ruhákat oda tudom adni nekik, a nővéremékét - az emlékek miatt - viszont vissza fogom adni nekik(vagy legalábbis a kedvenc darabokat). Néhány kedvencet meg én teszek el.
2010. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem még nem volt lehetőségem családon belül adni,de távolabbi ismerősömnek már igen.Részemről működne az ajándékozás,teljesen természetes.

Viszont a mi irányunkban már nem így van.Kisfiam unokabátyusa 8 hónappal idősebb és ezidáig (2 év elteltével) nem kaptunk semmit.Kicsit bánt a dolog,mert én fordított esetben biztosan adtam volna.Részükről nem volt felajánlás,így nem is "kéregettem",pedig könnyebb lett volna kicsit.

2010. dec. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljességgel. Unokatesómtól örököljük a sok szép ruhát, azt visszaadjuk, a sajátokat meg kölcsönadjuk barátoknak, visszaadás után megy örökbe az unokatesónak, hátha kell még másra majd :-)

Barátoktól kaptunk etetőszéket, babakocsit, járókát, játékokat, mindet mástól.

2010. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A családban nincs más baba, viszont a barátnőm és a szomszédom mindent odaadott. Én pedig azt adok nekik, ami nekik nincs, de nekik van, cserekereskedelem.:)
2010. dec. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!