Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szeretik a babák tépni...

Miért szeretik a babák tépni az anyukájuk haját? Kinövik ezt valamikor?

Figyelt kérdés
a 7hónapos fiam szinte születésétől ritkítja a hajam,és elég fájdalmasan...amúgy is rettenetesen hullik a hajam,hogy lehetne leszoktatni róla?copfba van kötve,de egy két szálat így is megtalál
2009. jún. 5. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy bármibe belekapaszkodnak, az ösztönös dolog. Valamilyen szinten biztonságérzetet ad a babáknak, ha valamibe kapaszkodhatnak. Sok kisbaba egyedül menni is csak úgy hajlandó, ha valamit foghat a kezében..:)) Leszoktatni erről nagyon nehéz, szinte lehetetlen is, hiszen reflex-szerű mozdulat, hogy fogódzkodik valamibe. Én is mindig összekötöttem a hajamat és bizony az enyémek is mindig találtak pár szálat, ami kilógott. Aztán lassan kinőtték, hogy mindenbe kapaszkodjanak, így a hajam is megmaradt :))
2009. jún. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Következetesen mindig szólj rá , hogy ez neked fáj és nem szabad ! Szemüveges vagyok , anyám is az . Az én szemüvegemhez sose nyúltak a gyerekeim , anyámét midig kapkodták az unokák ! Vond le a konkluziót .
2009. jún. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Az én fiam 3-4hónap után leszokott róla.Közvetlen az után,hogy egész rövidre vágattam a hajamat :) Más megoldást nem tudtam kitalálni. Szerintem ilyen picik még nem értik azt hogy fáj-de ez csak vélemény,nincs tudományos alapja.
2009. jún. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az enyém nem csinálja, érdekes. Habár az ő haja hosszabb, mint az enyém. Lehet, hogy megszokta, hogy neki is van, ez nem olyan érdekes? Talán ha hosszabb haja lesz, leszokik róla.
2009. jún. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
nyugodtan húzd vissza neki...csak annyira hogy éppen fájjon!! 2-3 "visszahúzás" és leszokik róla!! Nekünk bevált
2009. jún. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Evolucios maradvány. A kismajmok is az anyamajom szőrébe kapaszkodnak.
2009. jún. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

anyamajom-ez tetszik,úgyis azt szoktam mondani,hogy te vagy az anya majma :-)

fogantatása óta növesztem a hajam,és örülök,hogy végre kicsit hosszabb.úgyhogy ez nem megoldás,mondani szoktam neki,hogy au ez fáj,ne csináld,akkor abba is hagyja,de két perc múlva újra kezdi.

2009. jún. 5. 11:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam kb 6 hónapos korától kezdte húzgálni a hajamat.Először szó szerint kitépdeste,de mindig megfogtam a kezét,hogy ez fáj anyának,csak simogatni szabad,és végig simítottam a kezét a hajamon.Ezt minden egyes alkalommal így csináltam,volt hogy két percenként.Hamar megtanulta hogy nem szabad húzni és ha hozzányúl a hajamhoz,csak simizi.Most 19 hónapos,és elaludni is úgy tud csak,hogy közben a hajamat simizi,morzsolgatja.(oda fekszem mellé amig el nem alszik)
2009. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

A kérdésre vajon válaszolt valamelyik nagyokos szuperszülő?Mert én pl. igen, erre lehúztatok, köszi szépen a sok jóindulatot, nektek is kívánok legalább ugyanennyit.

Üdv.: Majomanyuka

2009. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
sajnálom,én mindenkit hasznosnak tituláltam.de tényleg idegesítő ez a pontozás,egyáltalán minek kell?
2009. jún. 5. 14:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!