Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki tápszerrel eteti babáját,...

Aki tápszerrel eteti babáját, megy minden, mint a karikacsapás?

Figyelt kérdés
Úgy értem, többnyire a szoptatós anyukák etetési nehézségeit olvasom itt, aki cumisüvegből etet, nincs annyi gond?
2009. jún. 4. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem tápszeres a kezdetektől a babám,milyen gondokra gondolsz?
2009. jún. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én sem értem egészen a kérdést.De talán annyiban könnyebb aki szoptat hogy ugye mondjuk hajnalban kéznél van a cici, mig a tápszert el kell késziteni.Legalábbis én amig pici volt mindig frissen készitettem el, még hajnalban is.Aztán nagyon gyorsan belejöttünk na meg hamar át is aludta az éjszakát igy nem volt több fáradság az etetésnél.
2009. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt gond, mert kb. az ötödik féle tápszert fogadta el a lányom. De ennek már 9 éve:-) Nem volt könnyű!
2009. jún. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van gond, kb. 2 napja a babám nem akarja elfogadni a tápszert. Vettem másikat, de az sem kell neki, így most vaníliás tejpépet rakok hozzá, pedig azt csak 4 hónaposan lehetne, de remélem ezzel már bírni fogja az ízét.
2009. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnal nem volt. Legalabbis szereti, elfogadta orommel, nem volt hasfajos, jo az etvagya, a hozzataplalasnal konnyen megeszik mindent, hamar kivaltottuk a tejalapu etkezesek felet. Nem volt szorulasa soha, hasmenes sem a tapszertol, beteg sem volt.

Nehany dologban kenyelmetrlebb. Elo kell keszulni az etetesre, amikor meg pici volt es nem orara pontosan evett, akkor varnia kellett, hogy rissen adhassam es persze nem tudta turtoztetni az ehseget, ot perc alatt ugy kisirta magat, hogy ejszaka nehezen aludt vissza utana. Sterilizalni mindig kell, ha utaztunk valahova, akkor egesz arzenallal mentunk: tobb tiszta uveg, tapszer, forro viz termoszban, hutott forralt viz, hogy megfelelo homersekletu legyen, ha hirtelen ehezik meg es ne kelljen varnia. Ha elhagytuk az orszagot, akkor annyi tapszert kellett vinnem a megszokottbol, amennyi biztosan eleg lesz, hogy ne kelljen szamunkra ismeretlennel kiserletezni. Volt, hogy ot doboz tapszert vittem, ami miatt alig fert mas a borondbe, ami egy repulenel nem tul praktikus (foleg, hogy egy honapra mentunk, sok mast is kellett volna vinnem, ami mar nem fert be).

De vannak babak, akik ugyanugy hasfajosak, buknak nagyon a tapszertol is, vagy nem fogadnak el tobb tipust es kiserletezni kell.


Osszessegeben meg felesleges az osszehasonlitas kenyelmi es praktikussagi szempontokbol, mert szerintem az anyukak donto tobbsege nem azert nyul a tapszerhez, mert jobbnak latja, hanem azert, mert muszaj.

2009. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, például olyanokra gondolok, hogy nem felel meg neki a tápszer, nem szereti; pont nem akkor éhes, illetve félreérted a jelzéseit, elkészíted a tápszert, aztán öntheted ki, vagy mindig óramű pontossággal eszik? Sztrájkol; vagy evés közben kiköpi, kifolyatja a szájából. Vagy pl. akinek a babája már az elején nem AKART cicizni, azért kellett tápszerezni, annak később nem kereste?
2009. jún. 4. 21:02
 7/9 A kérdező kommentje:
Vagy egyáltalán mindig elfogadja? Rábukik a cumira?
2009. jún. 4. 21:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk többféle gond volt.

Az első tápszertől hasmenése, a másodiktól szorulása lett. A harmadik jó volt.

6 hónaposan váltottunk, hármat is kipróbáltunk, mindet visszabukta. Most már nem (7 hós), viszont nem eszik meg belőle annyit, amennyit kéne. Valószínű, h azért, mert már eszik mást is, így nem tetszik neki az íze(tlensége?).

Hasfájós is volt a lányom az első 12 hétben.

Hullámokban evett/eszik, néha nem elég, néha sok. Rengeteg tápszert öntöttem ki!

Cumisüvegből csak a Mam kell(ett), van másik fajta is, de az csak porfogónak!

És még nem is írtam a hajnali kikászálódást az ágyból, álmosan tápszert készíteni, majd mire megeszi a pici, az én szememből kiröppen az álom! Szerencsére már ritkán kel éjjel/hajnalban.

Jobb lett volna szoptatni, mert a cicit nem kell sterilizálni, a tej pont jó hőmérsékletű, mindig kéznél van, és nem kerül havi 10-12 ezerbe!

Sajnos nem így alakult.

2009. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolso valaszolo vagyok.

Nalunk tapszer nem ment karba es mindig elfogadta. O eleg nagy sullyal szuletett, az elso napot ataludta szinte, probaltam szoptatni, de egy percen belul elaludt es nem szopott. Aztan mar szopott volna, mert beallt nala a farkasehseg, de nem volt mit. Egyaltalan nem indult be a tejem, pedig allandoan cicin volt a baba, egy kivizsgalas soran kiderult, hogy hormonalis problemam van, nem is lesz tejem. Valoszinuleg a kovetkezo szulesek utan sem.

Egyebkent mar szepen szopott volna, de ket het alatt megutalta a mellemet, ha megerezte, mar akkor orditott, gondolom amiatt, mert feleslegesen kuzdott rajta ehesen.

A tapszerrel ilyen gond nem volt, ha megerezte, akkor nyitotta a szajat es orommel evett. Aventes uvegeket hasznalunk aventes gumival, egyszer probaltam egy olcsobb gumit, de abbol omlott a tej, nem tudta enni. Es kaptam egy mam-os uveget, de azt sem szereti, nalunk inkabb ebben van valogatas.

A fiam ehseg miatti jelzeseit nem lehetett osszekeverni semmivel meg akkor sem, amikor rendszertelenul evett. Nagyon jo alvo volt, es nyugodt baba, semmiert nem siert. Kiveve az ehseget. Mar eleve almaban sirdogalt, majd megebredt es ugy sirt szegenykem, mint akit nyuznak. Kb ket honapos korara allt be az, hogy naponta otszor eszik, ejszaka alszik es fix idopontokban ker enni.

A mennyiseget is konnyu volt beloni, ha emelni kellett, mert keves volt, annak hangot adott, ha sokat emeltem, akkor meghagyta a veget es legkozelebb mar a kozepmennyiseget csinaltam meg, az hetekig eleg volt minden evesnel. Nalunk tenyleg alig maradt meg tapszer (a kutyusunk legnagyobb banatara, aki mindig lesi, amikor viszem ki a cumisuveget a konyhaban es csorgo nyallal nezi, hogy maradt-e neki valami).

Kifolyas akkor fordul elo, ha tul nagy a tarsasag eves kozben, mert akkor mashova koncentral, nem az evesre.

2009. jún. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!