Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás: csak a gyümölcs...

Hozzátáplálás: csak a gyümölcsöket eszi! Ok, belekeverem a főzeléket a gyümölcsbe, úgy megeszi, de hogyan tudnám elérni, hogy csak főzit egyen?

Figyelt kérdés
Szerintem ott rontottam el, hogy gyümölcsökkel kezdtem és megszokta az édes ízt... próbáltam fokozatosan emelni a főzeléket, de amikor már az a domináns íz, nem kéri... egyéb ötletek? Hasonló cipőben járó anyukák tuti tippjeit várom!!!!! köszi!
2009. jún. 4. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel baj.Sok olyan főzi van ami gyümolcsös is:Őszibarack pulykával vagy sertéssel, alma csirkével.A enyém is jobban megeszi ha gyümi is van benne!
2009. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sztem nem gáz.Gondolom azért átlagban mindenki a gyümikkel kezdi a hozzátáplálást.Utána jönnek a zöldségek, főzelék.Én úgy csináltam hogy először csak 1-2 kanállal adtam neki főzeléket, aztán ha nyelte úgy adtam egyre többet.Nyilván elsőre nem evett meg egy egész üveg hamit hanem fokozatosan.Lehet neki sem izlik minden.Mondjuk a lányom(9hós) a zöldeket mégmindig nem hajlandó megenni(cukkini, borsó...).
2009. jún. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi!!! Akkor már megint csak az anyósom fújja fel, de csak segíteni akar. Akkor ezek szerint eljön az az idő, amikor eszik majd főzeléket is.
2009. jún. 4. 21:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Én hat hónapos korától adtam neki gyümölcsöket egy hónapig (vagy 10 félét), és csak hét hónaposan kezdtem a zöldségféléket. Eleinte én is kevertem a gyümölcsökkel, aztán kipróbáltam azt, h' egy kanál zöldség, egy kanál gyümölcs (hogy érezze a különbséget). Nyolc hónapos korára normál adagot evett meg külön a főzelékből, főleg amikor a húst is bevezettem. Tehát semmi gond nincs azzal, h' a gyümölcsökkel kezdted, egyszerűen időt kell neki hagyni ahhoz, h' hozzászokjon az új ízekhez. Ne aggódj, nem rontottál el semmit.
2009. jún. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2009. jún. 5. 09:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!