Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent az 1 apgar?

Mit jelent az 1 apgar?

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az,hogy nagy baj van a babával.
2009. jún. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

született valakinek ilyen értékkel?

maradnak maradandó károsodások?

2009. jún. 4. 13:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

tt egy táblázat,hogy mi alapján kapja a baba a pontokat!!Megnézik az első,illetve a születése után 5-ik percben! [link]


megkérdezhetem,hogy mennyi lett a második vizsgálat eredménye?

2009. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Az apgar értéket születés után állapítják meg 1perccel és 5perccel! Ezek alapján: szívverés, légzés, izomtónus, reflex, bőrszín! Mindenre 1 ill 2 pont adható, így adódik össze az 1 perces érték és az 5 perces érték! 1es apgarról én még nem hallottam! Az inkább külön lehet 1 apgar pont!?
2009. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az 1 az nagyon kevés.Megkérdezhetem,hogy mi történt?Várandós kismama vagyok és most kicsit megrémültem.:(
2009. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
megszorult a baba szülőcsatornában, újraélesztették
2009. jún. 4. 13:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen marad sajnos,mozgás és beszéd zavarok.Mivel ez az érték abból tevődött össze,hogy nincs légzés(nem kap oxigént az agy)nem jól ver a szív(vagy nem ver)stb,ez mind károsodáshoz vezet.
2009. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az élesztés utáni eredményt kell akkor nézni!Ha nem sokáig volt levegő nélkül,nem fog károsodni! Megjegyzem én is így születtem,nem lett gond!
2009. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A gyermekegészségügyi kiskönyvbe be van írva: APGAR(1 és 5 perces) és van utána 2 szám az mennyi?

Minden attól függ, hogy meddig nem kapott levegőt a baba. Az értelmi fogyatékosság lehet enyhe, közép ,és súlyos. Minél enyhébb annál későbbi életkorban lehet "kimutatni", hiszen annál kevesebb "eltérés" van.Ilyen pici babánál még nehéz bármit is mondani, főleg ha szervi probléma nem mutatható ki a háttérben.

2009. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Itt most csak találgatunk de úgysem tudunk mondani semmi biztosat. Ez tényleg nem játék, itt ne is kérdezz ilyet! El fogják mondani a kórházban, hogy mi várható és mi nem. Addig is nyugi!!
2009. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!