Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok! Hason...

Tanácstalan vagyok! Hason altatásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
4 hetes 2 napos angyalkám 2 napja csodálatosan elalszik MAGÁTÓL hason, csak ugye annyi "rosszat" lehet erről hallani, hogy milyen veszélyes! Hagyjam úgy vajon vagy megpróbáljam megfordítani ha mélyen alszik?
2009. jún. 4. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4 hónaposak vagyunk, születése óta hason alszik, eddig semmi baj nem volt. Mi sokkal nyugodtabban tudunk így aludni, háton nem is menne neki. Szerintem hagyhatod nyugodtan.
2009. jún. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! Az én kislányom is úgy szeretett aludni én is féltem,de nem fordítottam meg,éjjelre nem igazán hasra raktam,hanem úgy félig:) most 7 hós és hason szeret aludni,lerakom a hátára és úgy fordul ahogy neki jó,10 ből 9 szer a hasára fordul és úgy alszik el :)

Minden jót

2009. jún. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Alhat hason a baba, csak figyelni kell rá! Én nem raktam hasra, mert féltettem, légzésfigyelőnk sem volt, az én babám általában az oldalán aludt. Nem szeretett nagyobb korában sem hason lenni, mindig kiabált, mikor hasra fordult. Aztán megtanult mindkét irányba forogni, azóta folyton hason van, ha ébren van. Viszont aludni mai napig az oldalára fordulva alszik, 9 hós. Néhány hét alatt meg fogsz nyugodni, ha látod, hogy a babádnak semmi baja és édesdeden alszik hason.
2009. jún. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám mindíg azt mondta mikor ezen paráztam "jaj kislányom,te is mindíg hason aludtál és még élsz"

Én is sokáig féltem és beosontam megnézni lélegzik-e,de szerencsére nem történt semmi baj. Azóta is hason alszik. Azért megfogadtam amit az orvosunk mondott. Kaja után mindíg megvárom a büfit és a fejénél tettem a matrac alá egy közepes vastagságú könyvet, így ha netán bukik,lejjebb folyik és nem lélegzi be a szénmonoxidot. A légzésfigyelő nekünk nem jött be mert állandóan beriasztott feleslegesen.

2009. jún. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Néhány éve még mindenkinek azt tanácsolták, hogy altassa hason a babáját, hogy ha véletlenül visszajön a tej, félre ne nyelje, meg ne fulladjon tőle. Most meg az a trend, hogy hason tilos, csakis háton... merthogy a hirtelen csecsemőhalál.. Az az igazság, hogy annak az okára máig nem tudtak rájönni, így veszélyeztetőtényezőket kerestek és persze találtak is. Csakhogy több dolognak kell ahhoz együtt állnia, hogy egy egészséges, normál súlyú baba egyszer csak ne vegyen levegőt... Emellett a kimutatások szerint míg Amerikában nagyon gyakori a hirtelen csecsemőhalál, addig Mo.-n sterencsére elég ritkán fordul elő. Persze, akinél megtörténik, azoknál az is rettenetesen sok. Egyébként az én pici lányom és a nagyobb testvérei is szinte csakis hason tudtak aludni. Ha nem úgy tettem le vagy esetleg megfordítottam, rövid időn belül felébredt és nyűgösködött. Ha újra hasra tettem, aludt nyugodtan tovább. Ha esetleg félsz, bérelhetsz légzésfigyelőt és akkor tudni fogod, hogy minden rendben van-e a babával. Minden jót! nagycsaládos anyuka
2009. jún. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Én egyik gyerekemet sem altattam hason, a védőm és más ismerőseim védőnői is szigorúan azt mondták, csak akkor legyen hason, ha ott vagyok mellette és látom! Ha ott van benned a kisördög, akkor ne altasd hason! Inkább legyél nyugodt és ne adj esélyt, hogy valami baj történjen!

2009. jún. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom kicsi súllyal született+volt némi légzési nehézsége születéskor, ami "1 órás korára megszűnt". Koraszülött osztályon volt ezek miatt, és ott a kezdetektől! hason altatták. És a többi babát is, persze légzésfigyelő volt mindegyik alatt. Itthon én is hason altattam - akkor voltam kénytelen fordítva letenni, amikor már álmában is mászott :( Most 7 hónapos, leteszem hanyatt és kb 5 perc múlva már hason van. Háton mindig nyugtalanabbul aludt. Szerintem nyugodtan hagyd hason aludni, ha neki úgy a legjobb.
2009. jún. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kisfiam kezdetben mindig valamelyik oldalán aludt, mert sokat bukott és nem mertem hanyatt hagyni. Aztán már csak hason volt el, így hagytam. A mai napig úgy alszik, 5 hónapos. Mondjuk nekünk van légésfigyelőnk, így én nyugodt vagyok.
2009. jún. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Csak akkor altasd hason,ha van légzésfigyelőd.Ha másképp nem alszik el,akkor szerezz be egyet és téma megoldva.Nélküle bizony nagy a rizikó,de a háton alvás még mindig veszélyesebb-figyelembe véve hogy gyakrabban bukik a baba mint a csecsemőhalál aránya. Addigis próbáld oldalt,az én fiam csak oldalt aludt,akkor még nem volt légzésfigyelő.A lányom koraszülött,kezdettől aludt hason az inkubátorban és itthon már nem is hajlandó másképp.Próbáltam hátra vagy oldalra de azonnal felébredt és sírt. Mondjuk ránk AngelCare vigyáz... :)
2009. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És még valami: NE nevezd angyalkának...
2009. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!