Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kicstek mennyi idös koráig...

A kicstek mennyi idös koráig szzoptattatok (meddig terveztétek a szoptatást)? Mennyi idös kortól szopizott csak reggel, ill. este, és igy még meddig sikerült szoptatni?

Figyelt kérdés
nem apadt el töle a tejetek,hogy csak kétszer üritette ki egy nap?Lehet igy még legalább egy évig szoptatni?
2009. jún. 4. 06:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szia, 16 hós koráig szopizott,9 hós koráig sokszor, 9 hótól 1 éves koráig 3szor, 15 hós koráig kétszer, utána csak este, kevés volt már nagyon
2009. jún. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én nagy lányom és a fiam is 2 éves koruk körül hagyták el a szopizást. 1 éves koruk körül maradt el, hogy csupán azt kapjanak reggelire és vacsorára, de mindig megkövetelték ébredés és elalvás előtt is a cicit. Napközben is nem egyszer jöttek és húzogatták a pólómat, pulcsimat, hogy ők most kérnek... Egyébként megesett olyan, hogy az egyik még szopott, de nélküle mentem el egész napra. Hiába szoptt reggel, nekem estére kőkemények lettek a melleim, mert nem volt, aki kiürítse. Tehát, nyugodtan lehet 1 évig, akár tovább is szoptatni így is.
2009. jún. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

6 hónapos korától csak reggel és este cicizett.

21 hónapos koráig szopott, a végén már csak este.

Így alakult, nem terveztem sehogy, úgy voltam vele, szopik, amíg szopik.

2009. jún. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
14 hónapos a kisfiam, de még naponta 4-6 alkalommal szoptatom, mert annyira erőszakos :-), hogy nem lehet ritkítani a szoptatásokon. Jön és "letépi" a pólómat, szörcsögő hangokkal kísérve. Ha éppen akkor nem tudom megszoptatni, óriási patáliát csap, annyira ordít, hogy egy utcával arrébb is hallják, földhöz vágja magát, harap, stb. Szóval mindig megadom magam. Ezt azért írom, hogy: elsősorban a babád határozza meg, mennyire hagyja ritkítani a szoptatást. Én is szeretnék már csak reggel-este szoptatni, de "nem lehet" :-)...
2009. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!