Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet megvédeni a...

Hogyan lehet megvédeni a babát a fejbeütés ellen?

Figyelt kérdés
A babám 10 hónapos sokat mászkál, forog, kapaszkodva feláll, mindenbe kapaszkodik, ül, stb. A kapaszkodva felállásnál, állásnál, ülésnél mindig hanyattesik és beveri a fejét és sír, de nem sokáig. Nyugdíjas védőnő szerint nem jó ha mindig megüti a fejét, földrehuppan a fenekére az jó.Mindig ott voltam a közelben, nem sikerült megakadályoznom, nem lehetek egész nap mellette, annyira eleven, de hogyan lehetne "megelőzni"? Egy kismama tanácsolta nekem, hogy tegyem a sapkát a baba fejére, hajtsam fel, így "vastagabb" lesz a sapka "pereme", esésnél megvédi a baba fejét az ütéstől. Kipróbáltam, nem vált be, mert a baba utálja a sapkát, egyéb ötletem nincs. Ti hogy szoktatok megóvni a babát az esetleges erős ütéstől?
2009. jún. 3. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:

szia,


Nálunk az egész lakás le volt terítve vastag paplannal amikor a kúszós mászós korszak volt. Igaz nem sokszeor volt rá példa, de azért előfordult, hogy koppant volna a feje.

Mindent persze nem lehet kivédeni, de ez jó megoldás volt szerintem.

2009. jún. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen fejvédők,de kajak viccesek,olyanok mint a szumósok pelusai csak szivacsból,bababoltokban kapni szerintem:)Meg teszveszen is láttam tényleg,még kuncogtam is milyen idétlenül néz ki így a kissrác:DAm ez ilyen kutacsvédő,de jó erre is:)
2009. jún. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk majdnem mindig a nagyszobában járkál , ott szivacsszőnyeg van, általában arra huppant, de persze sokszor megtalálta a mellette lévő helyet.

Amúgy ez ezzel jár, hogy néha elesik, majd idővel megtanulja, hogy hogyan védje az esést.

2009. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hülyén hangzik, de tanítsd meg esni! Ha áll, kicsit rogyaszd be a térdét, hogy a fenekére huppanjon. Az én kislányom 3 nap alatt rájött, hogy jobb ha leül a fenekére, mintha eldől. Most már ha nem érzi biztosnak a talajt, inkább leül. Sajnos egy párszor kell koppanniuk, hogy megtanulják, hogy vigyázni kell. Én a kislányomat már megtanítottam lemászni az ágyról és a heverőről. Ha nem megy neki, akkor inkább elkezd nyöszörögni, hogy vegyem le. Most tanuljuk a lépcsőre felfelé mászást :) 9 hónapos. A kutacsvédő jó megoldás, csak nem mindegyik baba viseli el a fején.
2009. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez három napig tartott, aztán megtanult fenékre huppanni. A kőre tettem pokrócot, de én nem nagyon védtem ki, mert akkor nem tanulja meg, ha nem fáj legalább egy picit. NA ez nem azt jelenti, hogy hagyd szétverni a fejét, de kellenek a tapasztalatok. Egy ismerősöm fia simán hanyatt vágta magát egy időben, mert előtte kipárnázták a háta mögött. Én azt akartam elkerülni.
2009. jún. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, s meglátjuk, melyik válik be. :) Köszönöm a hasznos ötleteket!
2009. jún. 9. 16:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!