Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres a babám (10 napos),...

Tápszeres a babám (10 napos), mert nincs elég tejcim. Lehet belőle gondja a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Mindenhol istenítik az anyatejet (persze nyilván az a legjobb a babának), de ha az ember nem tud szoptatni, akkor nem tud.

Mi már az elejétől kezdve kínlódtunk a szopással, pedig be voltak durranva a kórházban a cicijeim, de a kisfiam lusta szopizni, inkább elalszik a mellen, és már nincs is annyi tejem, mint kellene. Annyira leírják a tápszeres táplálást az anyatejjel szemben, hogy totál meg vagyok rémülve hogy ezzel rosszat teszek a gyerekemnek, tiszta depi vagyok, lelki-ismeretfurdalásom van, nagyon nyomaszt a dolog. Totál úgy érzem, hogy nem adok meg neki mindent, amit kellene, ráadásul a férjem is külföldön van, rá sem tudok támaszkodni. Én meg csak fogyok az idegességtől. Nyugtassatok meg, hogy csak én parázom túl a dolgot!!!!

( most úgy eszünk, hogy először valamelyik ciciből szopizunk, utána általában megeszik 70 tápszert.)


2009. jún. 3. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért parázol, hisz igenis nagyon ügyes vagy, mert szoptatod! Hisz szopik a ciciből, tehát kap a tejcidből! Ha ennyi van , semmi gond, ne idegesitsd magad, fogadd el, pótold. Sok baba szopik sokáig igy, hogy tápit is kap. Nem édemes idegeskedned, mert az a maradék tej is elmegy. Ha viszont ilyen ügyesen folytatod tovább, és kicsit sürübben cicizteted, még több is lesz benne! Kitartás, te minden tőled telhetőt megteszel, abban biztos vagyok!
2009. jún. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fejjed és azt add oda cumisüvegbe, amíg tudod.
2009. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az elejétől kellett tápszer, de mellette mindig sokat ciciztünk (mindkét mellből), és végül nyolc és fél hónapig szoptattam. Ezt az első pár hétben nem hittem volna. A tápszer nem méreg, a lányom nem lett nagyfejű, elhízott gömböc, csak egyszer volt beteg kilenc hónap alatt. Tehát a lelkiismeret furdalást felejtsd el, tedd sokat mellre, mindig először szoptass, aztán add a pótlást, ha van lehetőséged, akkor fejj, igyál tejserkentő teát. És ha úgy alakul, akkor sem lesz semmi baja. Ezek nem a 30 évvel ezelőtti tápszerek.
2009. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugtató! Mindenképpen törekedni fogok, hogy ennyi tejem mindenképpen legyen, aztán majd meglátjuk.
2009. jún. 3. 16:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatejről csak annyit, hogy nagyon istenítik, én csak anyatejet kaptam, mégis gyerekkorom összes nyarát az alergiám tette pokollá. Azóta az alergiát kinőttem, és bár a bébim anyatejes, és biztos zavarna ha nem az lenne, de mégis tudom, hogy ez csak az agymosás miatt van. persze,hogy az anyatej a természetes, de a tápszerek is vannak már ilyen jók. A babának nyugodt anyuka kell, és ha ezt tápszeres etetéssel tudod csak elérni, akkor semmi baj, kapjon a babád tápszert. Se több, se kevesebb nem lesz, hidd el!
2009. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy vagyok vele, mint te. A kisfiam koraszülött. Először 4 nap múlva vehettem kézbe és akkor lett először mellre téve. Sajnos nekem is kevés a tejem. A kórházban nagyon keveset szopizott. Lusta, hamar bealszik a cicin, valamint nagy a mellbimbóm és nem tudja úgy bevenni. Majd amikor már itthon voltunk, nem javult a helyzet. Akár egy órát is lóghatott cicin úgy, hogy alig evett. 2,90-nel született és 2,67-re fogyott. Így úgy döntöttem, hogy nem erőltetem. Lefejem a tejet és úgy kapja és kell adni tápszert is. Tudod, aki tud szoptatni és van elég teje, az nem biztos, hogy megérti, milyen az, amikor nincs elég. Nagyon sok gyerek nő fel tápszeren és egészséges felnőtt lesz belőlük! Amúgy elhízni az anyatejes babák is el tudnak!!!!!

Szóval tényleg ne legyen lelkiismeret furdalásod! Én úgy vagyok ezzel, hogy ezt dobta a gép. Örülök neki, hogy így a kisfiam szépen fejlődik, sokat eszik. Hamar visszaszedte a születési súlyát és már 3,5 kiló! Ha ragaszkodnék a szoptatáshoz, csak jobban legyengülne!

Szóval csak azt nézd, ami a babádnak jó és ne hallgass a buta emberekre!

2009. jún. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2-3 hónaposan elkezdett alig lenni tejem.Fejtem éjjel nappal hogy több legyen de hiába.A baba mivel már nem úgy jött a tej mint az elött,ezért nem akart szopizni már.Nagyon kétségbe voltam esve,mert nem akartam tápszereztetni,6 hónapos koráig csak cicit akartam neki adni.1 hónapig próbálkoztam,állandóan ordított a cici,éjszakába menően csak fejtem,fejtem hogy jöjjön végre vissza a tejem,de nem jött.A baba állandóan nyűgös volt,mivel soha nem evett eleget.1 hónap után már az evést is megutálta,mire beláttam hoy nincs más megoldás,tápszer kell.e akkora már annyira megutálta az evést,mivel soha nem lakott jól,hogy semmit nem akart enni cumis üvegből se.Meg állt a súlya,sőt fogyott is.Nagyon nehéz időszak volt.Ekkor feljött a védőnő,és erőszakkal ha hiába sírt,de belediktált majdnem 100 ml tápszert,és mivel végre jól lakott nagy nehezen,újra megszerette az evést.Azóta tápszert kap.És láss csodát azóta nyugodt,és sokkal kevesebbet sír.Azóta még mindig fejem a mellem 2 óránként a kettőből összesen 20 ml-ket tudok levveni,így egy nap alatt gyűlik kb össze egy adagnyi,és azt egybe oda adom neki.Úgy hogy ebből az a tanulság,hogy hiába ragaszkodik az ember annyira az anyatejhez ha egyszer nincs annyi amennyinek kell lenni. A babának az jó az anya tej,de a legjobb az ha jól lakik. Én jól megszenvedtem mire rájöttem.
2009. jún. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze... baja lesz tőle... két füle lesz és egy orra... :)

Jajj,nyugi!!! Komolyan! Persze legjobb az anyatej... Az én kislányom 2 hós kora óta kap tápszert. Most 9 hónapos és még nem volt beteg! Barátnőm kislánya csak anyatejet kapott 6 hónapos koráig és még most is 1 évesen is szopik, és nem tudnám összeszámolni hányszor volt már beteg, kórházban is voltak vírusfertőzéssel. Sok panadol,nurofen és antibiotikum fogy náluk... Szóval ne legyél depis! Nem lesz hátránya a babádnak! A szeretetedre sokkal nagyobb szüksége van mint az anyatejre! Attól leszel jó anya!

2009. jún. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én szerencsére tudok szoptatni, de anyukám engem nem tudott. Nincs semmi bajom, kimondottan egészséges felnőtt lett belőlem. Ne aggódj, nagyon szuper, ha még bármennyit, de tudsz szoptatni. De ha egyáltalán nem tudnál, a mai tápszerek mellett a babádból akkor is egy csodás, egészséges gyermek lenne. Nem ezen múlik, és ne hallgass a vészmadarakra!
2009. jún. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, csak megleszünk így is. Én is beletörődök, mert ugye muszáj, aztán éljük a kis életünket, optimistán. Köszi
2009. jún. 7. 16:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!