Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire tartjátok be a most...

Mennyire tartjátok be a most divatos táplálkozási elveket?

Figyelt kérdés
Fél évig csak anyatej, vagy tápszer, egy éves korig semmi gluténtartalmú dolog és semmi tej stb. Mi a véleményetek róla?
2009. jún. 3. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én betartom/betartottam. Mondjuk a lányom tápszeres igy 4-5 hós korában el lehetett kezdeni a hozzátáplálást, és mostanáig (9hós) a korának megfelelő papit kapja.Most már ha épp olyat főzök simán adok neki is (szerencsére soha semmire nem volt allergiás).Persze nem pacalpörire gondolok, de tészták, esetleg vajaskenyér levesek főzik mindenből amit mi is megeszünk.
2009. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
betartom
2009. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

sztem ha anyatejes ha tápszeres kapja csak meg 4 hósan a kóstoltatást,és olyan 6 hós korra egyen napi kétszer háromszor mást mint tej/tápszer.

Tojással vigyázni,tejjel szintén de csak mert a tej manapság már nem biztos hogy tej. Tojással is inkább ugy értem, hogy tojásporos dolgkat kerülni de 9-10 hósan már csipegethet abból amit a szülők esznek, 11-12 hósan már bár ehet szinte akár mit de a tojással és tejjel vigyázni akkor is!!!

2009. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Mivel nekem ez a természetes,én betartom. Bár az egy éves korig no glutént, azt nem.., kapott kenyérhéjat ~10 hónaposan először.
2009. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Remélem nem kapok lepontozást, de én nem tartom be olyan szigorúan. 10 hónapos a kislányom és mindent eszik már jó ideje.
2009. jún. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A glutént én sem tartottam be, és mivel félig anyatejes, félig tápis volt igy 4 hós kortól kostolgattunk. Épp most nézegettem a kiskönyvben a hozzátáplálási táblázatot, kicsit eltúlzottnak tartom.

Aki maximálisan betrtaja az babakekszet sem ad egy éves korig, de komolyan? Abban is van glutén, nameg a tésztás babakajákban.

2009. jún. 3. 15:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Betartom őket, de semmi rosszat nem gondolok azokról, akik nem veszik ilyen szigorúan a dolgot. Én azért hallgatok a doki véleményére, mert van vagy 40 év gyermekorvosi tapasztalata, ha ő azt mondja például, h' 10 hónapos koráig ne adjak túrót, sajtot, joghurtot, akkor eszemben sincs megkérdőjelezni. A gluténnal kapcsolatban is megbeszéltük a Heim Pálban most zajló kísérlet nyomán a véleményét, és azt mondta, kis mennyiségben hat hónapos kortól adható pl. tejpép napi egyszer, ami nem gluténmentes, és egy éves koráig fokozatosan kell bevezetni az ilyen kajákat, emelve az adagot, figyelni a reakciókra. Szerintem ez gond nélkül kivitelezhető, és kettőnk közül ő ért hozzá.
2009. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok! az allergének tekintetében igyekszem betartani az "elveket", de csak ha a dokink indokoltnak tartja. mivel a fiam régóta tápszeres, a tejjel nem fogok frászolni, bár a bolti tejet nem tartom valami tápláló dolognak...

a méz, dió, eper - ezekkel igyekszem várni, szerencsére ez nem létszükséglet egy pici gyereknek :)

és a glutén. azt már kap a fiam hetek óta (most 7 hónapos), ráadásul orvosi utasításra. hajlamos a lisztérzékenységre ezért jó, ha az immunrendszere előbb találkozik vele, mint később.

sokan nem tudják, hogy az allergén anyagokkal tényleg jobb várni picit, de a glutén és az arra való érzékenység más tészta. itt nem allergiáról, hanem autoimmun betegségről van szó. egészen más a kettő kialakulása és folyamata.

2009. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is betartom. Gluténtartalmú ételeket 8,5 hós korában kapott először, joghurtot, kefirt szintén.

Védőnőnk szerint az arany középutat kell megtalálni.Szerinte: 6 hónapos korban nem kell gluténtartalmú étel, de az 1 évet sem kell vele megvárni.

2009. jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én betartom, bár mi anyatejesek vagyunk, és én az elválasztódás rendszerét tartom megfelelőnek. 6 hós korában kezdtük el a kóstolgatást, de én szopi után adom. Most nyolc hós, mostanra kezd nagyobb adagokat enni, ha ez beáll, akkor kap majd mégegy szilárd étkezést, azt is szopi után. A többi dolgon betartom, a gluténról mondanak mindent, szerintem is az arany középút jó, 9 hós kora felé kap majd tésztát, előtte még a tejtermékeket próbálom meg, ha majd elkezdjük a 2. kaját.
2009. jún. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!