Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódnom kellene? Babám 6,5...

Aggódnom kellene? Babám 6,5 hónapos 6830 gramm és 72 cm.

Figyelt kérdés

Az orvos szerint lassú a gyarapodása.

Igaz nem egy nagyevő, gyümölcsből és főzelékből is 80 g.-ot hajlandó csak megenni.

Sűrítem a kajcsiát Sinlac-kal.

A tápszert kimondottan utálja meg sem eszi ugyanez a helyzet a tejpéppel.

Kap vasat,folsavat + cebiont.

Mit tehetnék, hogy egy kicsit jobban és többet egyen.

Születési súlya 3500 g és 50 cm.


2009. jún. 3. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Minket is mindig ezzel macerálnak. És persze nálunk is volt egy vas-folsav kúra, a cebiont most is adom neki. Ha nincs baja a babádnak (amit ugye csak mondana az orvos), szerintem ne aggódj. Persze én is ideges voltam, meg előszedtem újra a csecsemőmérleget, és méricskéltem kétnaponta.

Csak azt nem tudom, hogy amikor a doki rámnéz (160 cm és 42 kg vagyok), akkor mit vár a gyerekemtől?:)

A szilárd ételeket majd fokozatosan egyre szívesebben el fogja fogadni, hidd el.

2009. jún. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem ne aggódj, az én fiam ennyi idősen 9400 gramm volt, én meg az hallgattam,hogy kb az a normális amennyi a te babád súlya:)És hogy óriási a gyerekem...
2009. jún. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én fiam 6 hónaposan 72 cm és 6500 gramm. A védőnő és a doktornő szerint szép formás kissrác. Ő 51cm-vel és 3460 grammal született. Ő is utálja a tápszert ezért én gyümölccsel izesítem neki. Ilyen alkatuak és kész. Nem egy nagyevő, ráadásul állandóan mozgásban van. Amúgy jókedvű, nyugodt a babád? Éjjel hányszor kel fel?
2009. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én állandóan aggódom a babám méretei miatt, de engem meg pont nyugtatgatnak (védőnő, doki), hogy semmi baj vele. Sőt! Szerintük "túlaggódom a dolgot. Háát ... ezek szerint ebben sincs konszenzus a dokik között. 6 hónaposan 6410 gramm volt és 65 cm. (Kislány; 3440 grammal és 50 cm-rel született.)
2009. jún. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem beteg, kiegyensúlyozott baba, akkor szerintem nincs gond vele.

Az egyik ismerősöm kislánya 8 és fél hónapos, mostanában lépte át a 7!!! kilót...

2009. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Csak a doki beleültette a bogarat a fülebe, de így már megnyugodtam.

Be akart utalni a kórházba kivizsgálásra.

Este fél 9-kor vacsorázik fél 10-kor megyünk aludni, legközelebb hajnal 5-kor eszik. Egyszer kétszer felkel de akkor elég a cumit a szájába nyomni és alszik tovább.

2009. jún. 3. 14:16
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsi "fülembe" akart lenni.
2009. jún. 3. 14:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi 9 hósak vagunk, és alig vagyunk 8000 g! Én mindig aggódom, de a védőnéni mindig megnyugtat, jól néz ki a baba nem kell aggódni. Vannak olyan babák amelyek nem dumdum golyók:)
2009. jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!