Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett fogzani a babátok?

Mikor kezdett fogzani a babátok?

Figyelt kérdés

8,5 hós a lányom, és még híre-hamva nincs egyetlen fogacskának sem. A védőnő szerint már "illene" foggal rendelkeznie, mert a "késői" fogak szerinte rosszabb minőségűek, és a hozzátáplálást is akadályozza a fognélküliség.

Ez tényleg így van, aggódnom kéne?

Én nem vettem észre, hogy gondot okozna neki a fogak hiánya, pl a kekszet is ügyesen elnyammogja, a puhára főtt rizst az ínyével+nyelvével szétnyomkodja stb.


Ja, nekem állítólag 10 hós koromban jöttek ki a fogaim, pár nap alatt egyszerre 4.

Esetleg örökölhető a hajlam?


2009. jún. 3. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én babámnak 4 hónaposan kibújt az első fogacskája.Nekem azt mondták,hogy korai és a korai fogak romlandóak.Akkor most megnyugtattuk egymást. ; )))
2009. jún. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:)
2009. jún. 3. 12:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőd rosszul tudja. Fogorvos ismerős mondta, hogy minél később jönnek, annál erősebbek lesznek. Saját példám igazolja. 1 éves korom körül jöttek ki a fogaim, középiskoláig egyszer sem kellett hozzányúlni... És igen, genetika kérdése, hogy mikor jönnek a fogak. Meg egyébként is, mit akar csinálni a védőnőd? Nekiáll felvágni az ínyét? :)
2009. jún. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

És mit kellene csinálnod, a védőnő nem mondja? Egyáltalán nem befolyásolja a fogak késői megjelenése azok minőségét! A fiam 9 hósan kezdte a fogzást, mást lassan 3 éves, az utolsó most jön! Az unokatestvérem majdnem másfél éves volt az első fogánál! A hajlam örökölhető.

Nem kell aggódni, nem marad fogatlan!

2009. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ellenkezek a védőnőddel, mert én is úgy tudom, hogy a későbbi fogacskák tartósabbak, egészségesebbek.

És egyáltalán, mi az hogy "illene"???????

Mintha rajtunk múlna........

Pedig az jó lenne. Kislányom 3 hósan kezdett fogzani, ma töltötte a 7 hót, de foga még egy sem, csak szenved.

2009. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugy mondja, mintha te tartanad vissza a fogait es valamit tenni lehetne azert, hogy jojjenek, ne jojjenek...

Vicces vedonod van.

Egyebkent en is ugy hallottam, hogy ha kesobb jonnek, akkor erosebbek.

De ez az en fiamat nem erdekli.

Negy honapos volt, amikor kibujt a ket also kozepso metszo, ot honaposan a ket felso szelso metszo, most volt hat honapos a napokban es ma reggel vettem eszre, hogy mar latszik a ket felso kozepso metszo.

Tehat o hamar fogzik, gyorsan, szerencsere eddig nem volt nyugos egyik miatt sem. De nem lehet vele mit csinalni, ha jon, akkor jon, ha nem jon, akkor kesobb fog. Bent nem marad.

2009. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!


Igen, a védőnőnek voltak már érdekes megnyilvánulásai korábban is, ezért is fogadtam fenntartással a kijelentését (pl szerinte az igény szerinti szoptatás azt jelenti, hogy az újszülöttet nem 3 óránként szoptatom, hanem 3óra +/- fél óránként maximum, tehát az a fél óra alakul igény szerint... na mondanom se kell, hogy ezt alapból elengedtem a fülem mellett).

2009. jún. 3. 13:08
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én fiamnak 11 hónaposan jött ki az első foga,most 19 hónapos,és még mindig csak nyolc foga van elől.Nekem is azt mondta a doki hogy ez nem baj,mert legalább később kezdenek el romlani:-)Tényleg nagyban genetikai adottság a fog kérdés.
2009. jún. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Az én lányomnak 10 hónaposan bújt ki az első 4 fogacskája,sorban jan.1-2-3-4.:)))most 3 éves.

A gyerekek nem óramű pontossággal csinálnak dolgokat,nem gombbal működnek,bár bevallom néha jó lenne:)))

Csak nevetni tudok az "okos" védőnők "szakkifejezésein": illene,kellene,jó lenne stb.Nekik kellene a legjobban tudni,hogy minden gyerek más ütemben fejlődik.A te babódnak semmi baja,a korának megfelel,hog még nincs fogacskája,ha pedig szépen eszik,akkor meg pláne nincs okod aggódni,inkább örülj neki!

A fiam 4 hónapos kicsit duzzadt már az ínye,de ez hónapokig is eltarthat.

2009. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!