Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos gyermeketek mennyi...

16 hónapos gyermeketek mennyi ideig játszik egyedül? A lányom most annyira anyás, hogy 1 percre sem lehet elmozdulni, ha mégis akkor jön a sírás, a hiszti. Nem tudom mit tegyek?!

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Játsz vele! Én sem hagyom egyedül. Vele együtt játszok éjjel nappal. Ha lezuhizok akkor párom elszórakoztatja. Aztán megy dolgozni. Játszunk. Közben mindent fél kézzel készítek neki össze. Igaz főzni nem nagyon szeretek így azt évek óta rendeljük. Bármi mást meg fél kézzel megoldok. Aztán ha apa hazajön akkor átveszi a műszakot, mert ő is alig várja, hogy játszhasson vele. Ilyenkor eltakarítom az aznapi romokat... Behajítom a ruhákat a mosógépbe, tányérokat a mosogatóba, összepakolom a gyerek játékait. Ilyenkor húzom fel a tiszta ágyneműt is ha épp esedékes. Vagy ritkán a párom megcsinálja.

Hiába van folyton kézben nem hisztis. Imád velünk lenni és játszani. Egyedül akkor van gond, ha nem lát engem. De minek handjam magára? Nekem is rossz érzés ha nem láthatom, hogy mit csinál. Én is épp úgy élvezem a játékot vele...a csikizést...a sikítozós kacagást... Ő is simogat engem, ha látja hogy fáradt vagyok, mert nálunk ő simogatásra alszik el. Ha ezt gényli akkor játsz vele! Én sem vagyok élőhalott, pedig folyton azt csinálom amit legjobban szeretek, vele vagyok.

2012. febr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem azzal van gond, hogy nem tudom megcsinálni a teendőket, az eddig is ment(főzés, mosás, takarítás) Csak arra gondoltam, hogy 16 hónaposan egy fél órácskát egyedül is képesek játszani a kisgyerekek. Pl. néhány hónapja még nem volt gond játszott akár 1 órán keresztül is egyedül...
2012. febr. 10. 11:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Szió!

Nekem kb. fél órácskát elvan, utána jön utánam, de nem sír, csak ott akar lenni velem, azt akarja csinálni, amit én. Így betettem egy széket a konyhába, rászántam vagy 2 órát, és leültünk nézegetni mindent ami veszélyes: a késeket, a gáztűzhelyet, a forró vizet, meg mittudomén még mit. Mutattam neki, hogy forró, szúr, stb., tök kis édes, mert most ő "szól" nekem, ha megy a gáz, mutogat, hogy jujuj, forró, és rázza a kis kezét..:-))

Persze azért mindent elpakolok, amennyire csak lehet.


Szóval most mindent úgy csinálok, ha elunja magát és jön, hogy feláll a székre a lábam közé, és mosogatunk(kapott egy kisebb szivacsot is), odaadok neki műanyag tálat, és az lögyböli a víz alatt.

Meg adok neki fakanalat, meg száraz tésztát, áll a széken, és "főz".

Azért nem mondom, az első pár nap égnek állt a hajam, mert lecsúszott a székről 4-5x, de aztán mostmár odafigyel, fél, hogy leesik.

A szennyest is hagyom, hogy kipakolja, meg betegye a mosógépbe, meg gyakorlatilag mindebe bevonom, mert így állati jól elvan.

Az más kérdés, hogy minden 3x annyi időbe tellik, és baromira nem haladok semmivel, de legalább nincs sírógörcsöm a nap végére.

2012. febr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én 16hónaposom is max.10-15percet van elegyedül.Reggel míg zuhanyzok a járókában el van a kedvenc meséjével,utána segít össze pakolni a lakást.Én is bevonom mindenbe és nagyon élvezi.Beviszi a spejzba az üres ásványvizes flakont,kihozza a cica kaját,segíti a mosógépbe pakolni stb.Amíg sepregetek ő is hozza a kis seprűt és segít.Néha formabedobóik,vagy meg eteti a babáját,nézegeti a könyvét.Én hiába ülök le vele játszani ott hagy 2perc múlva és intézi a kis dolgait.Labdázni lehet vele,kergetőzni,bújócskázni.
2012. febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!