Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki adatja be a NEM kötelező...

Ki adatja be a NEM kötelező védőoltásokat is?

Figyelt kérdés

Kislányom most 6 hetes és a doktornő a mai tanácsadáson sorolta fel a pluszban kérhető oltásokat. A tüdőgyulladás, és az agyhártyagyulladás ellenit valószínűleg kérni fogom, mert hasznosnak gondolom, és van rá támogatás is. De a doktornő megemlítette a Rota vírus ellenit is ( hányás-hasmenés) csakhogy az 17.000 Ft. És persze megpróbált rábeszélni.

Tényleg felelőtlen anya lennék, aki nem tesz meg mindent a gyermeke egészsége érdekében, ha ezt kihagyom?

Ti mit gondoltok, és milyen oltásokat adattatok be a piciknek?

Előre is köszi a válaszokat!


2009. jún. 2. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a bárányhimlő és kullancsra oltattam be.de ezeket 1 évestől lehet.

HA nem adod be ettől még nem leszel rossz anya!

2009. jún. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én be akartam adni a rotát (egyébként csak az egyik 17.000, de kettő kell belőle, ha jól tudom), de pont a dokinő beszélt le róla.
2009. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A rotát a nagyfiamnak nem adattam be, nemrég volt neki egy nagyon csúnya hasmenéses betegsége, amire azt mondta a doki, hogy ez lehetett a Rota. SZerencsére a kicsi nem kapta el, mert őt már beoltattuk. Valószínű a bölcsiben kapta el, s onnan már elég sok betegséget hazahozott, ezért mindenre beoltatom a kicsit is. Kapta a Menjugate oltást és a Rotát, 1 év után kapja a bárányhimlő ellenit és a kullancs védőoltást is.
2009. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Én pedig még a kötelezőt is csak azért adatom be, mert kötelező. Amúgy borzalmas a felfogás erről az egész oltástémáról ebben az országban. Olyan oltásokat adnak kötelezően, amit Európában sehol, az ajánlottak meg sok helyen egyáltalán nem ajánlottak. Párom egészségügyi szakember, az USA-ban tanult és dolgozott 20 évig. Ott pl. egyáltalán nem ajánlják a pneumococcus ellenit, csak nagyon rossz szociális körülmények között élő időseknek adják be, gyereknek nem! Főleg, mert az oltások higanytartalma igen nagy százalékban okoz autizmust, ezt be is bizonyították, amerikában óriási perek voltak belőle. Mi meg itt adatjuk össze-vissza mindenféle akármi ellen, mert az orvosok és védőnők nagyon nyomják (persze, a dokik pl. a gyógyszergyáraktól nem kevés pénzt zsebelnek be.

Szóval oltás köszönöm, de nem!

2009. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem mindenkinek magának kell mérlegelnie, hogy nekik szükségük van-e rá, veszélyeztetett-e a gyereke, megéri-e, van-e rá keret.

Nekünk most volt beteg a gyerek, egy szimpla középfülgyulladás, összesen kb. 13eFt-ot hagytam a patikában, mert persze az első gyógyszertől hasmenése lett. Egy napja tünetmentes a gyerek, de hogy a sok hasmenéstől mikor fog rendbe jönni a popsija, azt nem tudom. Úgy gondolom, hogy ez nem volt komoly betegség, de ha elkapná mondjuk a rotát, akkor többe kerülne a kikezelése, mint maga az oltás.

Ezért mi beadattuk a rotát, a meningococcus, pneumococcus, a kullancs okozta agyhártyagyulladás és a bárányhimlő ellenit.


A rotára pont a védőnő beszélt rá minket, mert tudta, hogy állandóan jövünk-megyünk, így jobb félni, mint megijedni.

A piszkos anyagiakat mi úgy oldottuk meg, hogy a férjemnek van egészségpénztári számlája, onnan fizettük az összes fizetős oltást.

2009. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én beadattam a rotát is (bár iszonyú drága, tényleg kétszer 18 ezer forint), a pneumococcus és a meningococcus ellenit is a kötelezők mellett.

Így döntöttem.

Nehéz döntés volt, mert nehezen viseli a manó az oltásokat, de inkább ez az egy-két nap nyűglődés, mint egy-két hét a kórházban.

Nekem ilyen kórházi rémképek jelentek meg lelki szemeim előtt, és aztán arra jutottam, hogy beleféresztem a havi költségvetésünkbe azt a két rota oltást is.


Féltem ezt a manót, de persze megvédeni nem lehet mindentől.

Én úgy voltam vele, hogy ha egyszer van mód megelőzésre, hát előzzük meg a bajt.


Van, aki meg úgy gondolja, hogy nem mérgezi oltószerekkel a gyereket.

Nagy dilemma volt ez a kettősség nekem is, de azt hiszem, még eddig nem bántam meg a döntésemet.


3,5 hós a babám, és már csak a négy hós oltása és egy Prevenal van vissza.

Ezen is túljutunk, aztán már nem lesz egy darabig böködés.


Sok a mellékhatás egyébként, ezeknek a dolgoknak olvass utána, én is azt tettem.

Nálunk étvágytalanság, hasmenés, orrdugulás (náthaszerű, de nem az!!!), két napos sírás volt a rota első adagja után.

A második után meg csak egy kis evészavar, meg az éjszakai orrdugulás, de nem vészes, egy nap alatt elmúlt az egész.

Ez benne van a pakliban.

2009. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a rossz, hogy egy laikus, mint mondjuk én, nem tud reálisan dönteni, mert nem ismeri az érem mindkét oldalát. Jó lenne, ha lenne olyan fórum, ahol az ember tájékozódhatna ezekről az oltásokról is, ahol kendőzetlenül fel lennének tüntete az érvek, ellenérvek, előnyök, hátrányok, aztán azokat mérlegelve, eldöntöd, beadatod-e. Nálunk azonban az biztos nem számít a döntésünkbe, hogy melyik olcsóbb, az oltás, vagy betegség esetén a gyógyszerek! Egyébként én is a pneumococcus ellenin gondolkodom, csak próbálok még infot gyűjteni. A babánk 4 hónapos és a mi dokink ezt az oltást a kötelezők után kezdi el, tehát 7 hóstól. Tehát még van időnk ezt átgondolni, de addig is, ha valakinek van weboldalcíme, hol lehet ezek után olvasgatni, szívesen várjuk!
2009. jún. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindegyik válasz hasznos volt,köszönöm szépen, még rágódom a témán!
2009. jún. 2. 15:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!