Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám oxigénhiánnyal született...

Babám oxigénhiánnyal született, hosszú kórházi bentlét után hazaengedtek minket. Hordanom kell sokfele, de miből fogom finanszírozni?

Figyelt kérdés
Felsorolták milyen terápiákra lesz szüksége neurológus ,gyógypeadagógus,torna, rendszeresen kell majd hordanom. Viszont minimálbéres a férjem én pedig csak gyest és családit kapom. Van egy tesó is 2 éves. Ebből képtelenség kigazdálkodni. Hova fordulhatok segítségért, ha egyáltalán van segítség?
2012. febr. 8. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Én Zala megyei vagyok, de nálunk a neurohabilitáció ingyenes, az utazást is fizeti utólag a TB. Van a helyi kórházunkban gyógytorna (ebből 10 alkalom ingyenes) De van korai fejlesztő is, pedig ez csak egy kisváros, az is ingyenes. Oda annyi kell, hogy a tanulási képességeket vizsgáló bizottsághoz kell elmenni, hogy javasolják a fejlesztést.


Egyedül a Dévény torna fizetős, ha egyáltalán erre szükség van (szerintem inkább korai fejlesztő kellene).


Ha nálatok nincs helyben korai fejlesztő, akkor az utazás kerül pénzbe, de annak meg utána kellene járni, hogy nem finanszírozzák-e esetleg.


Ha betegsége megfelel a kritériumoknak, akkor kaphatsz magasabb családi pótlékot, ehhez a neurológus ad igazolást.

2012. febr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fordulj a védőnőhöz, gyerekorvoshoz.
2012. febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Ha valahova menned kell vizsgálatra mindig kérj utazási papírt is attól az orvostól, aki a beutalót adta.


Amúgy a kettesnek igaza van, keresd fel a védőnőt és a háziorvost, ők el tudják mondani, mi a helyi sajátosság, és mi az ami ingyenes, mi az ami nem.

2012. febr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudtak segítséget adni. Ezért is fordultam ide. Azt mondta, hogy csak az orvosi vizsgálatokra tud adni utazási papírt, de fejlesztésre nem. Pedig nekünk már a tankolással is gondunk lesz. A dévény torna is egy vagyon. Ha úgy látják, hogy nagy szüksége van rá, márpedig sajnos van, akkor miért nem támogatják?
2012. febr. 8. 10:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Menj be az Polgármesteri Hivatal szociális osztályára. Ott elmondják, hogy milyen lehetőségeid vannak, be kell adni a fizetési papírt, stb. és lehet kérni rendkívüli támogatásokat ilyen-olyan indokkal. Ezt régen 3 havonta lehetett kérni, ez már majdnem rendszeres segélynek minősül.

Próbáld meg, hátha kapsz valamit!

2012. febr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

sok fejlesztő eszköz jár nektek ingyen!


kiságy, bölcső, mászóhenger...

van gyermekvédelmi segély, közgyógy kártya, a korai fejlesztő központban ingyen kezelés is van, ott van a gézengúz ami alapítvány, tehát nem fizetni kell hanem támogatni őket.

járj mindennek utána még az elején!

2012. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!