Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam egy hónapos. Olyan...

Kisfiam egy hónapos. Olyan kis éhenkórász. Kap fele arányban tápot is, mert kevés a tejem. Sokat eszik?

Figyelt kérdés

Napi 7-szer eszik. Egy adagja a védőnő szerint max 70-90 ml. De ő olyan kis éhenkórász. Már 100 ml-t adunk neki, azzal van el. És még így is van, hogy keres. De többet nem akarok adni. Nem sok egy 3,35 kilós babának (35.hétre született, most 1 hós) a 7 deci egy nap? Szerintetek?

Amúgy adnék neki közben teát, de vagy csak picit iszik, vagy kiköpi.


2009. jún. 1. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez olyan hülyeség amit a védőnő mond. Az én kisfiamnál is állandóan sápítozott,hogy jaj milyen sokat hízott már megint! Aztán lelassult a hízás,akkor meg az volt a baj,hogy nem hízik eleget... Minden gyerek más,nem lehet tankönyvből nevelni őket. Ettől függetlenül imádom a védőnőnket.

A babád úgyis érzi,hogy éhes még vagy sem.

2009. jún. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Amúgy a tápszer dobozán is többet írnak és olvastam is, hogy ez nem sok. Akkor csak attól félhet, hogy nehogy elhízzon? Szóval akkor nem sok neki ez?

Köszi a választ!

2009. jún. 1. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 1 hónaposan benyomott 100-120 ml-ket a védőnő meg tökre kiakadt, de követelte és én adtam neki. Ő 39. hétre született, 4 kilóval, de a tiéd is a korához képes nagy baba, ha végighordtad volna, a tiéd is kb 4 kilós lenne. Szóval nem sok egyáltalán. Én nekem is alig volt tejem és fele-felé-be kapta a kaját. Nyugodj meg, semmi gond, azért a 2,5-3 órás etetéseket próbáljátok betartani, lassan ráál a szervezete. Az én fiam kb. 4 hónaposan hagyott fel a habzsolással, és sok levegőt is nyelt, ezért is fájt a pocikája egy darabig (Espumisan, Gripe Water). Kb 6 hónapos kora óta nem változtattunk az adagján és ennyi is elég, de most már hozzátáplálok és nagyon szépen fejlődik, jó nagy baba (9 hós 11,5 kiló) Jó babázást és ne hallgass az okoskodókra, majd kialakul a ritmusotok.
2009. jún. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Igyekszem úgy csinálni, hogy a kisfiamnak jó legyen. :)
2009. jún. 1. 15:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Na hát én is mindig többet adtam neki mint ami a könyvben valóhoz képest jó lett volna. Kicsit duci volt, kis kerek, de nem túlságosan azért.

Most két éves elmúlt és most nagyon le van fogyva, bár a súlyán nem annyira látni, de amúgy igen. Van még pici poci, meg combi, de olyan kis csini most.

Úgyhogy igazából úgy gondolom, hogy nem a tápszeres korszak miatt fog kövér felnőtt lenni.

Akkor figyelj majd oda nagyon, amikor majd elkezdet a hozzátáplálást és főleg mikor a babakajáról már áttértek a kenyérre, felnőtt kajára. Na akkor ne rontsd el!

Arra a pillanatra és az utána következő egy-két évre kell nagyon figyelni! Meg hogy boltban ne chips, cukor, csoki legyen a jutalom, meg a követelmény stb. Lehet ez is néha persze, hiszen tiltani nem szabad, de a gyümölcs, joghurt is legyen kedvelt étel. Valamint nagyon fontos hogy ti is így étkezzetek, ezt lássa tőletek is, mert akkor nem lesz gond az elhízással valószínűleg. Persze ha olyan fajta akkor deszka úgysem lesz soha.

Most kicsi elszaladtam, de jó lesz majd későbbre! :)

Úgyhogy ne aggódj, ha kér még adj neki, inkább mint hogy éhesen ordítva várjátok a következő étkezést! Hagy egyen ha éhes!!!

2009. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi tippeket, elteszem későbbre! :)
2009. jún. 2. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!