Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha meg akarom keresztelni a...

Ha meg akarom keresztelni a kisfiam, és én nem vagyok megkeresztelve csak az apja az probléma?

Figyelt kérdés
És arról ha valaki meg van keresztelkedve,van valami papír?
2009. máj. 31. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van keresztlevél amit onnan kell kikérni ahol kereszteltetek.

Szerintem nem gond ha csak egyikőtök van megkerseztelve. De paptól függ.

2009. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk holnap lesz a keresztelője a kisfiunknak.A pap azt mondta,hogy nekünk is ,és a kerezstszülőknek is meg kell keresztelve lennie ahhoz,hogy a kisfiunkat megkeresztelhessük.Szerintem ezt az Egyházak bejegyzik,hogy ki van megkeresztelve,és ki nincs!
2009. máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20.10-es vagyok!Még annyit,hogy mi Reformátusok vagyunk,és a kisfiunk is az lesz!
2009. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ez paptól függ! Itt lakunk Pesten nem vagyunk összeházasodva de keresztelkedve igen,nem keresztelte meg mert nála ez kikötés hogy össze legyünk házasodva ezért vidéken kereszteltük ahol anyu lakik ott a pap nem foglalkozott vele csak azzal hogy aki meg van keresztelve annak legyen ott az a papir ami igazolja! Azt javaslom hogy menj el abba a templomba ahol szeretnétek keresztelni és kérdezz rá,nem tart semeddig! Hátha igy is megkeresztelik!
2009. máj. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint tenyleg paptol fugg.

Mi reformatusok vagyunk, vagyis en es a csaladom, a parom es csaladja kompletten nincs megkeresztelkedve.

A fiam reformatus lesz, mar beszeltunk a szuleim lakohelyen a tiszteletessel, minden tovabbi nelkul megkereszteli.

Azt mondta, hogy a gyerek nem veszitheti el amiatt a keresztenyseg jogat, mert az egyik szulo nem tartott ra igenyt, arrol nem o tehet, nem szabad emiatt megtiltani tole a vallast. Van benne valami...

A batyamek ugyan ebben a szituacioban voltak, az o kislanyukat is megkeresztelte, annyi volt a kikotes, hogy a keresztszulok legyenek megkeresztelve.

2009. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A reformátusok kicsit lazábbak a katolikusok ilyenekre jobban figyelnek!

Én meg vagyok keresztelve /kat./ a párom nincs és össze sem vagyunk házasodva,de azért megkeresztelték a gyereket /kat/!

Ez tényleg csak paptól függ kérdezd meg az illetékes papot!

2009. máj. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a pap azt mondta, hogy a keresztség: 1. ingyenes, 2: mindenki számára kötelező nekik kiszolgáltatni. Persze van olyan egyház, ahol tesznek erre a szabályra.
2009. máj. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!