Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti hogy birjátok a...

Anyukák! Ti hogy birjátok a nem alvást?

Figyelt kérdés

Az én kilányom hála Istennek átalussza az éjszakát 6 hetes kora óta, de akinek nem, és többször felkel, az hogy birja a nappalt?? házimunka, miegymás??

(nekem az a 6 hét is elég volt, már mindenütt aludtam, wc-n stb)


2009. máj. 31. 04:26
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Szia. Nekem átaludta 2 hónapos korától 4 hónapos koráig, azóta újra nem. Van olyan éjjel, hogy 20 percenként ébred fel, meg olyan is, hogy felébred, majd 2-3 órán keresztül fent van. Hogy bírom? Nehezen. Nem is a fáradság miatt, hanem idegileg is nehéz, ha nem pihenem ki magam. Nincs annyi türelmem sokszor, amennyit szeretnék. Már volt olyan hogy mikor órák óta sírt, elvesztettem a fejem, és rákiabáltam. Aztán nagyon sajnáltam szegényt, inkább kimentem 10 percre a levegőre, összeszedtem magam, és megvígasztaltam. Nappal sem alszik valami sokat 3xfél órát. Most fél éves, reménykedem, hogy majdcsak vége lesz ennek az időszaknak. Ja és mivel egyedül nevelem, így házimunkát akkor végzek, mikor átjön anyukám és vigyázz rá, vagy elviszi magával. Ilyenkor sem tudok pihenni. Nekem az a pár óra a kikapcsolódás, mikor este elalszik. Ilyenkor nem alszom, inkább Internet, TV. Már egész hozzászoktam a nem alváshoz. Majdcsak vége lesz ennek az időszaknak is.
2009. máj. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hu, ez igy nagyon nem jó!!! Olvastad már a suttogó titkai cimü könyvet??? Én az ott leirtak alapján megtanitottam a kislányt egyedül aludni. Nehéz volt, volt néhány zürös este, de megérte. Most ott tartunk, hogy este 9-kor vacsi, utána leteszem,és 5 perc múlva alszik is. Szerintem próbáld meg te is. Nagy segitség lenne neked!
2009. máj. 31. 06:24
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Az én 9 hónapos kislányom még mindig felébred 1-2x szopizni. Tudom, hogy olyankor nem éhes, csak szomjas. Mivel cumisüveget nem használunk, így megszoptatom és már alszik is vissza. Elég jól bírom, pedig nappal nincs időm pihenni. A házimunkát is megoldom, sőt a másik 3 gyerekre is marad energiám. Szerintem megszokható, hogy nem alszik az ember egyhuzamban 4-5 óránál többet... A Suttogót olvastam, de én nem csinálnám. Persze, bármire meg lehet egy kisbabát tanítani, de nem hiszem, hogy egy néhány hetes csecsemő csupán azért ébred fel éjszaka, hogy az anyukáját szórakoztassa. Ha felébred, biztosan van valami oka rá... ha hagyod, hogy sírjon, előbb-utóbb ő is rájön, hogy nincs értelme sírni és megtanulja, hogy az ő jelzésére úgysem reagálnak...tehát tényleg nem fog téged felébreszteni, de az, hogy mi zajlik olyankor az ő kis lelkében, arról semmit sem tudunk... Néha ezen is le kellene talán gondolkodni..
2009. máj. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 16 hónapos.Még egy éjjelt sem aludt át.Már a szopit elhagytuk teljesen több mint 2 hette,mégis ébred 2x 3x.Már megszoktam.Fáradt vayok az igaz,de már örülök ha 4 órát tudok egben aludni.Segítségem nincsen....Minden rendben van mégis.Minden nap friss kaja az asztalon,rend,tiszta ruhák.....A férjem reggeltöl estig dolgozik,utánna internetezik.Anyósom 50km re lakik,havi 1x látom,a szüleim pedig 1000kmre laknak.

Megleht szokni a kevés alvást,igaz nehezen.A reggeli ébredés nehéz,de aztán minden ok.Most tervezzük a kistesót :)


Nekem az elsö 3 hónap volt a legnehezebb,mert a babám szinte egész éjjel üvöltött.....

2009. máj. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a suttogó könyvet én is melegen tudom ajánlani. Vagy van még egy másik a Minden gyermek megtanul aludni.

Én sajnos családi okok miatt nem tudtam véghezvinni , de a barátnőm esküszik rá.

2009. máj. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első fiam már 2 hetesen végigaludta az éjjelt. A második babám már 5 hónapos, de éjjel 2x kel enni. Nagyon fárasztó, de hozzá kell szokni. Házimunkát is el kell végeznem, ott a nagyobb gyerek is. Már odáig jutottam, hogy este befekszem az ágyba, s ahogy letettem a fejem, már alszok is. Napközben egyáltalán nem tudok pihenni. De ezt vállaltam. A második baba vállalásával tisztában voltam, hogy mi vár rám.
2009. máj. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam lassan 9 hós, még most is felkel egyszer enni. ha foga bújik, van, hogy óránként felriad. Nem tudom,én megszoktam, ez ezzel jár. kb 5 órát alszom éjszaka, már beállt a szervezetem erre. Amgy is elég éjszakázós voltam, mert rendezvényszervező voltam egy diszkóban. nekem nem okoz gondot ez, ha fél órám van, akkor fél órát alszom éppen. Házimunka, mellette tanulok és a vállalkozásunk papírügyeit is csinálom.

Persze néha fáradt az ember, meg 5-kor mikr a gyerek felébred azt sem tudom hol vagyok, de aztán magamhoz térek hamar. majd ha nyugdíjba megyek, kialszom magam:-))

2009. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!