Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyedet kapok, igénybe vehetem...

Gyedet kapok, igénybe vehetem idén én a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Tavaly a párom vette igénybe,de most nem dolgozik, igy én kérném. Kinél kell jelezni, hogy én szeretném igénybe venni? (Oep-nél vagy a munkáltatómnak szóljak?) Gondolom gyed után is lehet kérni, mivel ebből is vannak levonások.
2012. jan. 30. 15:40
 1/3 alaszka ***** válasza:

Én is gyeden vagyok, nekem most jött a napokban a nyilatkozat, amit vissza kell küldeni. Most írtam ki kérdést ezzel kapcsolatban.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2012. jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy ha csak egy gyerek után kéred az adókedvezményt, akkor kapod a kompenzációt is, persze még más feltételei is vannak, és ez még csak tervezet. Én a munkáltatómnál írtam alá valami papírt, de én közalkalmazott voltam, eddig mindent ők intéztek, én eleve az Államkincstártól kapok mindent. Szerintem kérdezz rá a munkáltatónál, ha ott nem tudnak segíteni, menj fel az OEP oldalára, biztos lehet majd letölteni papírt hozzá, és azt elküldöd postán.
2012. jan. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja a lényeget nem ítam: Igen igénybe veheted a családi adókedvezményt a GYEDből is, abból úgyanúgy vonnak adót, mint a fizetésből.
2012. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!