Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött baba kaphat a tejci...

Újszülött baba kaphat a tejci mellé babavizet? Vagyis nem forraltat, hanem amit a boltban veszek?

Figyelt kérdés
Mert 40fokban én bizony megkínálom néha egy kis vízzel is, nem hiszem h a tejci csillapítja a szomját, meg hát csak 3-4 óránként szopizik, nem szeretném ha kiszáradna.
2009. máj. 30. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Én is adtam neki a szopik közt egyszer kétszer egy nap, mert simán lehuzott 20 g- okat, majd egy órára rá szopott 180- akat, szóval igenis szomjas volt, pedig minuszok voltak rendesen. Adhatod, de pl a jana vizre rá van irva, hogy forralás nélkül adható, de felbontás után 24 óráig adható, majd forralni kell, ja és hűtőbe kell tenni! Vagyis ha hűtőből adod, mikrózni kell rajta, hogy szobahőmérsékletű legyen.
2009. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Oltja a szomját az anyatej, csak sűrűbben kell megkínálni (1,5-2 óránként). Ha ragaszkodsz a vízhez, akkor van többféle babavíz (Jana, Humana, stb.), amiket forralás nélkül adhatsz, mint ahogy az előttem válaszoló írta, 24 óráig. Felbontás után 24 órával forralni kell.
2009. máj. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
A rendes etetésen kívül is lehet szopiztatni, pont azért mert a mellből legelőször szomjoltó "ital" jön. Én csak akkor adok neki plusszban forralt vizet, ha nagyon meleg van és megyünk valahová. Ha itthon vagyunk,cicire rakom. Sokkal táplálóbb és jobb a babának mint a víz. A babavíz meg szerintem csak jó üzleti fogás,de biztos van olyan akinek nagyobb a babája,többet iszik belőle,így megéri megvenni és nem a(nálunk pl szar)csapvizet forralgatni,lehűteni stb...
2009. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!