Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg 9 hós...

Hogyan tanítsam meg 9 hós babámat, hogy ha valamilyen ételt a kezébe adok, csak kicsit harapjon belőle?

Figyelt kérdés
Félek a babakeksztől,mert mindig nagyot harapna.Ti hogyan tanítottátok és mivel?
2009. máj. 30. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is adtam a babámnak, ő 8 hónaposan kapta az elsőt, 5 foggal. Minket is a szívinfarktus kerülgetett míg ette, mert tömte volna a szájába. Ott ültünk mellette és figyeltük, hogyha még volt a szájában, akkor nem engedtük, hogy bekapjon még. Előtte csak pépes kaját evett. Egyébként kipróbáltuk, hamar elmállik. Most 9 hós, már ügyesen eszi egyedül is. Ügyesebbek a babák, mint ahogy mi félünk, pedig én és a párom is nagyon aggódósak vagyunk. Egyébként meg gondolom te sem hagynád egyedül a babócádat kekszet majszolni még. Mi is úgy adjuk, hogy ülünk mellette és árgus szemekkel figyeljük mit művel!
2009. máj. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy mi Hipp babakekszet adtunk neki, bár gondolom mindegyik babakeksz hasonló állagú. Azóta már kapott fagyitölcsért, kenyérhajat, de azokat meg sem ette, csak elmajszolta, eláztatta a szájában és kiköpte a legtöbbet. :)
2009. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze,hogy nem hagyom egyedül evés közben,különben nem aggódnék ennyire!Én os a Hipp-et adom neki.Most hagyjam vele kísérletezni egyedül,vagy fogjam a kezét és ne engedjem neki tömni?
2009. máj. 30. 10:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Mekkorát harap? Kisfiam úgy kb. fél centis darabot (kisujjkörömnyi) kap be és elmajszolja simán. Szerintem hagyd kísérletezni, de ha azt látod, hogy egyből tömi a következő falatot, akkor fogd meg a kezét és mondd neki, hogy előbb nyelje le ami a szájában van. Mi így csináltuk, eleinte visítás volt, mert enni akarta, de megtanulta.
2009. máj. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkorát harapna,amekkora befér a szájába...:)Elég mohó!
2009. máj. 30. 11:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyem meg... :) Akkor esetleg törj neki te egy kis darabot és add azt oda, vagy csak addig rakd a szájába, hogy ne tudjon nagyot harapni. Bár ha nagyobbat harap akkor az egyből összetörik a szájában, de persze így én is félnék nehogy a torkára szaladjon, vagy felragadjon a kis szájpadlására. Én szoktam neki úgy is adni, hogy gyümipépbe rakok, de csak úgy kézzel összemorzsolom és akkor kerül bele kisebb-nagyobb darab is. A pépben egyből elkezd puhulni, de azért még így is elég darabos marad. Akkor talán próbáld így kezdeni, had szokja a darabosat. Ha pedig elég bátorságot gyűjtesz, adj neki egyet és figyeld mit csinál... Ha leharapja a fél kekszet, még mindig ki tudod venni a szájából.
2009. máj. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!