Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám feje már most eléggé...

Babám feje már most eléggé féloldalas, mert ha hason fekszik nem hajllandó csak balra nézni. Azt mondták támasszam ki. hogyan?

Figyelt kérdés
Hogy csináljam? Próbáltam elfordulás gátló párnával, de a teste oldalt feküdt, a fejét meg úgy tartotta mintha háton feküdne... aztán próbáltam a feje alá ék alakú párnát tenni, hogy ne fordítsa át, de átfordítja simán és bámulja az ék alakú kitámasztópárnát. Mondták, hogy vegyek el minden ingert arról az oldalról és tegyem a másikra, ahol akarnám hogy feüdjön, de lesz@rja, h nincs ott semmi, ő akkor is a "rossz" felére fordítja a fejét. Mit csináljak?
2009. máj. 29. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Fektesd a hátára! nem szoktad háton altatni?

Így is oldalt lesz a fejecskéje de lehet h ebben a pozícióban átfordítja.


Nekünk is ez volt a problémánk, csak a lányom háton kezdte ezt. Mindig a jobb arcára feküdt. Már többen is megjegyezték akik állandóan láttak minket sétálni és engem is zavart. Aztán leszokott róla kb. 4 hónapos korára. Ha nagyobb lesz szerintem változni fog magától, lehet h csal te látod másnak azt a részét az arcának.

A lapos tarkó sem a hátonfekvéstől van hanem mert genetikailag ezt örökölte a baba!!! Kb 1 éves korig amíg be nem nő a feje lágya :) addig helyére rázódnak a koponyacsontok de nem deformálódik egy oldalt fekvéstől.

Engem is ezzel riogattak annak idején és semmi baja a gyerek fejének.

2009. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is igy jártam,a pindurim csak egy irányba forditotta a fejét,sehogyan sem tudtam kitámasztani,mert akkor üvöltöt,ha meg akkor csináltam a kitámasztást amikor aludt akkor nem sokra rá felébredt mert nem volt neki kényelmes,kicsit el is aludta a fejét...

1.legyen ugy a kiságy,hogy a fény felé nézzen-persze ugy hogy a másik irányban legyen a feje

2.a játékokat is csak arra az oldara pakolj amerre kell hogy forditsa a fejét

3.nyakizmait tornáztasd,mert ha sokáig igy marad fájni fog neki amikor eröszakkal át forditod

Mi most vagyunk 4 hónaposak és a picim végre már mindkét irányba forgatja a fejét,de azért még mindig többet van egy irányban a feje!

2009. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
mostanáig háton volt mindig, mégis ilyen féloldalas a koponyája és alapból - hanyatt fekve - is mindig inkább jobbra néz. a hasrafektets csak azért kezdtem, mert a védőnő szerint minél többet van hason annál jobb...
2009. máj. 29. 21:36
 4/9 A kérdező kommentje:
amúgy a babám feje nem lapos, hanem féloldalas. hátol az egyik oldalon pukli van(ill. gömbölydedebb), a másik oldal normális.
2009. máj. 29. 21:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ilyen a buksija!ne agódj nem marad ilyen és majd kikerekedik,nem kell elhinni hogy ugy marad a feje,én legalábbis még nem láttam ilyen fejü embert :)
2009. máj. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbáltad már a kiságyat megfordítani? Általában a babák mindig kifele néznek! Nem nálatok is ez lehet a gond? Ha igen (én ezt csináltam), forgasd az ágyat 1-2 hetente! Ő úgyis úgy fekszik, ahogy kényelemes neki! :-)
2009. máj. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Frogatom, csináltam én már mindent, de letojja, hogy merre van a kifelé, vagy merre vannak színes dolgok. ő csak úgy fekszik, azon az oldalon amerre neki jó. Dévényes gyógytornászt javasolt a gyerekorvos, merthogy lehet, h izomletapadása van a nyakánál... :-((((((((
2009. máj. 30. 18:40
 8/9 anonim válasza:
A lapos tarkó jellemző a dinári/norikumi típsra.
2015. ápr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező hogyan alakult a baba feje? Nálunk is hasonló a probléma, most 7 hónapos
2021. júl. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!