Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor, mennyi idő után tanulna...

Manió kérdése:

Mikor, mennyi idő után tanulnak meg kanállal enni a babák?

Figyelt kérdés

Kislányom 4hónapos múlt, már 3hónapos kora óta "eszik" kanálla főzeléket, illetve délután gyümölcsöt, de még nem nagyon megy neki. Mikor tud majd rendesen enni vele?

Köszönöm a válaszokat


2009. máj. 29. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
minimum 1-2 évesen :DDDD
2009. máj. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Az én kislányom 11 hónapos múlt és most próbálkozik kisebb -nagyobb sikerrel. :D

Ti még nagyon ráértek vele.Én adtam a kezébe 1 másik kanalat had ismerkedjen vele evés közben néha bele -bele mártja és teszi a szájába :) Tök ari. Meg azt csinálja,hogy a mutató újját mártja a kajcsijába és lenyalogatja nagyon élvezi és tetszik neki :)

11hónapos kislány anyukája

2009. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem arra gondolsz, hogy mikor fogja szépen nyitni a száját és nem szopja a kanalat?

Mert ha erre gondolsz, akkor olyan 5-6 hónapos korban. Onnan lehet tudni, hogy már kész a hozzátápláláshoz.

2009. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

4 hónaposan ne várd tőle...

majd kb 1 év múlva.

2009. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Most miért kellett lepontozni, nem értem :(
2009. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, arra gondoltam, hogy nem szopja a kanalat. Nyílván nem várom el a 4hónapos gyerekemtől, hogy tökéletesen egyen kanállal, csak azt akartam kérdezni, hogy mondjuk mikor nem lökdösi kis a nyelvével, és esetleg ár nyitja is a kis száját.

Hát most nem kaptam érdembeni válaszokat, de azért kössz a próbálkozásokat.

2009. máj. 30. 19:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy miért nem kaptál érdembeli választ, mikor válaszoltam arra, amire gondoltál...
2009. máj. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ezt igazából egy kívülálll nem fogja tudni neked megválaszolni. minden babánál más. én 3 és fél hósan kezdtem hozzátáplálni, már a második alkalommal tetszett neki, szépen nyitotta a száját, és ette a gyümit. viszont van, akinél ez a folyamat akár egy hónapig is eltart. rá fog érezni a babád. a lényeg, hogy ne erőltesd, de próbálgasd neki naponta, két-három naponta. De ne lepődj meg, ha később megint nem fogadja el. fogzás idején az én fiam egyszerűen nem volt hajlandó kanállal enni. egy hétig minden főzeléket és gyümit higítottam neki, cumisüvegből ette meg, utána pedig megint visszaálltunk a kanálra. sajnos ilyenek lesznek! most éppen a hátsó foga bújik, összevisszak "kepeszt" a szájában a nyelvével, egy csoda beletuszkolni a kanállal az ételt.

Ja, és még valami. mióta 6 foga kibújt, rendes fém kanállal etetem, mert a műanyag babakanalat csak megharapta, és nem engedte el. ha későbbiekben ilyen gondod lesz próbáld ki a sima teáskanalat nála!

2009. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!