Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatok reggelire 11...

Mit adhatok reggelire 11 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Szopik mikor felkel, de kinézi a szánkból a mi reggelinket; ha olyat eszünk,a mit kaphat, adok belőle, de nyilván felvágottat, virslit, rántottát nem kaphat; de mit készítsek számára akkor?
2008. ápr. 4. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos baba az már nagy!Nekem 3 gyermekem van,mi ennyi idős gyereknek már szinte mindent adtunk,a Kismama magazinban láttam a múlt hónapban jó kis kenyérre kenhető krémeket,keménytojásból,napraforgómagból(bár az nekem tul száraz lett),ebben az ujságban azt is odaírják a receptekmellé,hogy mennyi idős kortól lehet adni a gyerekeknek.Halas krémet is csinálhatsz.Ha nem akasz bolti készítményt adni neki te is csinálhatsz sült husból húskrémet,ledarálod,izesítheted mustárral,hagymával(póré édesebb és a szaga se olyan intenziv)tehetsz bele keménytojást.Én mindig olyat probálok csinálni amit mi is szivesen megeszünk.Próbálhatsz párolt zöldségekből is kenyérre kenhatő krémet csinálni,vagy csak karikákat kézbe vehető falatokat adni a picinek,ennyi idősen ehet sajtot,túrót...
2008. ápr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mivel allergiás az egész család, tejterméket még nem adtam neki, se tojásfehérjét...

Az ilyen krémek jók, csak elég macerás reggelente ezzel pepecselni, de kipróbálom.

2008. ápr. 5. 09:25
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Ikerlányaim 13 hónaposak! Én kb 10 hónapos koruk óta ami reggelinket adom nekik(felvágott, vaj, túró, sajt, kenyér - persze mindezt apró kockákra vágva, tejjel, vagy teával leóntve és pépesítve) -kiskanállal!
2008. ápr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az előbb írtam, hogy allergia miatt nem kaphat tejterméket, felvágottat pedig elvből nem adok még, ki tudja, mi minden van benne, a sok sóról nem is beszélve...
2008. ápr. 6. 14:03
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Én sem azt mondtam, hogy gusztustalan, mindent bele felvágottat adj neki, hanem 100%csireke, vagy pulykamell fsonkát, vagy DÉLHÚsS100% csemege karajt!


Egyébként az allergia a családban nem jelenti azt, hogy Ő is mindenképp az lesz, ja és lehet venni laktóz mentes tejet - tejtermékeket is!

Ill. ha ezt mindenképpel akarod hagyni, teával is lehet hígitani ezeketa kenyér + hús összeállításokat!


A túlzott körülményeskedés pedig szerintem sehova sem vezet!

2008. ápr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Az én lányom (most 20 hónapos), de ilyen idős korában szinte már mindent evett, pedig nálunk is örökölte az allergiára, illetve az asthmára való hajlamot. Az igaz, hogy a tojásnak a fehérjét egy éves koráig nem adtam neki, de a sárgáját azt már igen.

Egyébként a babaszoba.hu oldalon is találsz reggeli ötleteket (meg persze többi étkezésre is) és recepteket.

2008. ápr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval (egyel előtti válaszoló vagyok ismét). Meg kell találni aza rany középutat annak érdekében, hogy változatosan, és egészségesen tudjuk táplálni a babákat, minél több ízre rászoktatva így őket. Persze az arany szabályok betartásával.Tehát attól függetlenül, hogy nekem 10 hós korban már sovány szalonnát is ettek a lányaim, de pl. tejet, ill. tojásfehérjét én sem adtam 1 éves korukig, gombát pedig még most sem kapnak!
2008. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!