Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, miért nem eszik a 17...

Anyukák, miért nem eszik a 17 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés

Már teljesen kivagyok borulva,már ott tartunk,hogy egyáltalán nem eszik meg semmit.Eddig legalább ebédelt és vacsorázott,de már most azt se.Ma húslevest csináltam neki,mert szereti,evett 3 kanállal és ennyi.

Pont emiatt kap Béres és Cebion cseppet,és Maltofert vas hiány miatt.14 hónapos koráig szerette a gyümölcsöket,bármelyiket megette,és most egy falatot sem eszik meg.A reggelivel és tízóraival már nem is próbálkozom,mert teljesen fölösleges.17 hónapos 10 kg.

Kérlek adjatok vmi jó tanácsot,mert teljesen tanácstalan vagyok


2012. jan. 27. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy a reggelivel és a tízóraival nem próbálkozol? Nem adsz neki enni?

Szerintem mindig készülj elő, etetőszéket előszeded, kislányodat beülteted, odateszed elé az ennivalót, és ha egy falatot eszik, akkor annyit, de ne hagyd ki az étkezéseket. 17 hónaposan már rengeteg mindennel próbálkozhatsz, lehet hogy a foga jön és az zavarja. Tejbegrízt adtál neki? Az én kislányom imádja (szintén 17 hónapos). Bundáskenyér, májkrémes / vajkrémes szendvics, koktélparadicsom (ennek a belsejét szokta kiszívni a lánykám), tojásrántotta, túrókrém, joghurt, paradicsomos gombóc, főtt tészta, főtt krumpli, sült krumpli, főtt zöldségek, banán, mandarin, levesek. Nálunk ezek mind mennek és szívesen eszi őket.


És mióta tart ez az állapot? Gyerekorvossal vagy védőnővel konzultáltál már?

2012. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetesen beszéltem orvossal,azért írta fel a Béres cseppet,de semmi nem változott.A helyzetet nehezíti,hogy tej,tojás és szója mentes diétán van a kislány.Hiába kínálhatom reggelivel,csak a fejét rázza.Tegnap nagy nehezen értem el,hogy uzsira meg egyen fél narancsot.
2012. jan. 27. 12:56
 3/8 anonim ***** válasza:
az én kisfiam is ezt csinálta, volt hogy csak ugy evett hogy bejött velem a spájzba megmutatta miböl kér, együtt megcsináltuk, és nem evett az etetöszéken hanem a konyhapult tetején, mert mellette volt a fazék amibe együtt föztünk és a fazékbol edtam neki kanállal. de ugyanazt a kaját nem etette meg tányérbol etetöszékben, csak ott a pult tetején:)
2012. jan. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most ebédre hasonlóan evett.Tányérjából nem ette meg a levest,hanem a jénaiból:)Már mindegy hogy eszik,csak egyen vmit.
2012. jan. 27. 14:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Segíteni sajnos nem tudok, de a helyzet nálunk is ugyanez. Csak az én kislányom már 21 hónapos. Van 1-1 nap, amikor eszik (ilyenkor, húst, tésztát hajlandó elfogadni, zöldség, főzelék semmi, néha kevés gyümölcs), aztán meg napokig semmi. Nagyon nehéz. Jön a foga is, de már nem akarom mindig erre fogni a problémákat. Remélem fog ez még változni. Sokat próbálkozom én is, rengeteg étel megy veszendőbe így, de nem tudok mit tenni. Kitartást!!!
2012. jan. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! nálunk is hasonló a helyzet, 21 hós a lányom. a béres csepp egy ideig jó volt, de már az sincs hatással rá. vajas kenyérből van, hogy másfél szelet kenyér belsejét is megeszi pl. reggelire, aztán egész nap alig valamit. pár hónapja még megette a leveseket (krumpli, karalábé...) most meg elcsapja a fejét, ha kínálom. egyedül a húslevest eszi meg. sem joghurtot, sem túrót, sem tejbegrízt nem eszik, sokszor meg sem kóstolja az ételt, amit elé teszek. tésztaféléket sem szeret, szóval elég egyhangú az étrendje. remélem hamar változni fog ez. azt még én is megpróbálom, hogy a lábasból eszik e :) bár így elég fura ötlet, de ha másképp nem megy...

tanácsot sajna nem tudok adni, de szerintem nem betegség vagy ilyesmi miatt nem esznek, hanem vannak ilyen gyerekek és kész.

2012. jan. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.A lábas tényleg fura,csak mutogatott rá,és kínomba elé raktam,és tetszett neki,és elkezdte kanalazni.

Tegnap már olyan ideges voltam,hogy felhívtam a védőnőt,miután megint nem evett,és elmondtam pár dolgot,és azt mondta szerinte csak velem akar daccolni,mert látja,hogy ezzel felidegesít.Amúgy nálunk is hasonló egyik nap jól eszik,máskor meg napokig szinte semmit.Egyszerűen nem értem.

2012. febr. 1. 07:17
 8/8 anonim ***** válasza:
szia az én fima evett a pilt tetején:9 még azt is szoktam mikor semmit nem kér, hogy egy lapos tányérra kockázok neki kekszet, almát, husit mindent, és leteszeme a nappaliba a kis asztalra és ot hagyom. a kiváncsisága odaviszi, vagy 2 játék közt bekap egy két falatot. tudom hogy ez sem jo hogy rohangálva egyen de igy legalább eszik, meg odaülteti az összes macit és mind együtt esznek:)
2012. febr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!