Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szopizo babak anyukaitol...

Szopizo babak anyukaitol kerdeznek, hogy akiknel nem cicin alszik el a bebi, mikent altatnak? Leirnatok a menetet?

Figyelt kérdés

Pl. Hasra teszitek-e le, vagy hatra, valamit adtok-e az alvashoz, mint pled, kabala stb. elotte esznek-e a babak, mi segit nekik ellazulni az alvashoz stb. Minden erdekelne.

6 honapos a fiam es kell neki a cici az ellazulashoz, ami elaltatja. Szep fokozatosan szeretnem leszoktatni rola. Addig eljutottunk mar, h nem rajta alszik el, de elotte meg mindig kell neki a cici. Most az a menete, hogy szopizik, es amikor mar eleget evett, leteszem a hasara es elalszik. Teljesen cici nelkul szeretnem megtanitani aludni, mert ugy nez ki, h 1 eves koraban sajnos vissza kell mennem dolgozni, es nem szeretnem, h a bolcsibe ez miatt kialvatlan legyen. Egyebkent nem zavar, h cicin alszik el, kizarolag ez miatt szeretnem megtanitani neki, h egyedul aludjon el.


2009. máj. 29. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk, ha nem alszik el a cicin, akkor berakom a kiságyba, és valaki lefekszik a franciaágyunkra TV-t nézni( a nagyobbik fiam, vagy az apuci), és nem foglalkozik a babával. Így Ő látja hogy ők is fekszenek és ő is lefekszik és hamar elalszik így.
2009. máj. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nalunk pedig este furcsi utan szopizunk a halloszobaban a nagy agyon,majd puszi apanak es viszem a szobajaba megpuszikalom beteszem az agyikojaba es alszik.Egy fuggony valasztja el a halloszobat es az o szobajat!10honapos de kb a legelejetol igy megy
2009. máj. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

eleve kaja után nem rakom le egyből...

sose altattam evés után, evés után játszik vagy fürdik, és utána alszik el, amikor már álmosodik. egyszerűen berakom a kiságyba, és elalszik. pedig még csak 2 hónapos.

2009. máj. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
már nem szoptatok, de közel egyéves koráig kapott cicit. Csak egész kiskorában, éjjel aludt el rajta, de akkor én is, szóval egymás melletti kummantás volt :) mi sose tudtuk csak úgy letenni és jóéjt, őt alatatni kell a mai napig is, de egyre könnyebb. Először tologattuk (kb 3 hónapos koráig babakocsiban, a szobában, külön babakocsi volt erre amit kint nem használtunk) majd ringattuk (egy mózeskosárba fektetve, a térdünkön) ezt kb 7 hónapos koráig, de ezzel párhuzamosan volt mégegy altatási mód, ezt csak én tudtam, apa nem: úgy aludt el cumival a szájában, mintha cicizne, mellettem fekve, átkarolva. Ezt szép lassan átalakítottuk, a kiságyába fektettem, a kezemet odaadtam neki gyűrögetni, így aludt el cumival, pár hónapja cumi sincs már. Tehát letszem, kezem oda, néha simizni kell és 5 perc alatt alszik. Mindig ő jelzett, hogy mit szeretne, mit nem, pl nem vettem el tőle a cumit, ő aga nem akarta már, vagy a ringatást is úgy hagytuk abba végleg, h nem volt hajlandó már úgy elaludni. A Te esetedben is meg lehet próbálni egyszer úgy altatni, h szorongathassa a kezed, és te egyre távolodsz tőle, nem kell cumi ha nem volt neki, aztán ha már tűri, hogy egyre messzebb vagy tőle és csak a kezed az övé, megpróbálhatod betenni a kiságyba és melléülni, ugyanígy a kezeddel a kezében, vagy póbálj énekelni neki, simizd a hátát, ilyesmi. De ne csüggedj, ha nem akarja ezt, félévesen az én fiam se volt érett rá, 8-9 hónaposan sikerült először a saját ágyában így altatni. Nem vagy elkésve :)
2009. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 8,5 hós. Mindig este 8kor van fürdés, után vacsi (már tejpépet kap) majd szopi ha még kér és picit ringatom amíg kijön a böfi. Leteszem az ágyába megsimogatom, puszi és kimegyek. Sosem teszem hasra evés után, mert nyomhatja és nem tud úgy aludni. Oldalra és majd ő oda fordul, ha neki úgy jó.

Mi a baj nálatok? Az, hogy minden alvás előtt cicizik? Vagy csak este? Szoktatsd csak az estire. Akkor aludhat úgy, napközben meg ne.

Mondjuk nálunk evés után játék van és utána alszik csak. 3 óránként alszik valamennyit.

Volt, hogy ringattam, mert nem akart aludni, de fokozatosan mindig kevesebbet. Sosem altattam el teljesen a kezemben, csak majdnem, hogy ne szokja meg. Amikor már nagyon kába volt letettem, h ott aludjon el. Előszőr letettem és simogattam úgy. (pár nap)persze mindig sírt én meg nem rohantam be rögtön mindig fokozatosan. Hagytam sírni, hogy megszokja, hogy most egyedűl kell elaludnia, egyre hosszabb időt vártam.

Már csak leteszem és alszik.

2009. máj. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak: semmi baj nincs náluk! Sok babának van szüksége erre a fajta megnyugtatásra, erős a szopási reflexe. Már az is nagy eredmény, hogy nem a cicin alszik el, hanem utána. Nekem is hat hós a lányom, és kb két hete alszik el cici nélkül. Van egy gyürmije, amit kb másfél hónak alatt szokott és szeretett meg(úgy hogy én mindig betettem mellé aludni, és vittük mindenhova), és egyszer csak elaludt vele először az autóban, aztán már az ágyban is. Most meg már el sem alszik a cicin, kivéve éjszaka néha ha felkel enni.
2009. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én babám most lesz 5 hónapos, volt egy idő,hogy elaludt minden nélkül csak a kezét nézegette, napközbe kellett hozzá cumi. Most hogy mozgolódik a foga, kell a cumi is. Van egy kis rongyocskája az gyürögeti, közbe dobálja a lábait, hogy oldalra forduljon, és így alszik el, ha nagyon nyűgös, akkor megyek és simizem egy kicsit, de általában elalszik így magától. Én figyelem napközbe, hogy mikor álmos, és csak akkor teszem le. Esti program, fürcsi, evés, büfi, alvás. Éjjel felkel, akkor viszont cicin alszik vissza.
2009. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!