Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14-15 hónaposnak hánszor kell...

14-15 hónaposnak hánszor kell még főzeléket ennie?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje a mi ételeinkből eszik,de apával mi nem nagyon szeretjük a főzeléket,így ritkán van.

Egy ennyi idős gyereknek heti szinten mégis hányszor kellene főzeléket kapnia???


2012. jan. 26. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
16 hos kislány: ebéd és Uszonna a fözelék a többi a mi kosztunk. Bár relativ mit értünk fözeléken már ebbe a korba én speciel a meleg ételre gondolok
2012. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pici lányom 9,5 hónapos volt, amikor is úgy döntött, hogy ő csak azt eszi meg, amit saját kezével tud a szájába juttatni, etetni innentől kezdve nem lehetett. No már most a főzelék erre nem volt alkalmas.

Semmi gond nem volt ebből, mert ugyanúgy kapta a párolt zöldséget, husit, mindent, csak nem volt turmixolva.

2,5 éves most, remekül elvan azóta is. :o)


Amúgy főzeléket én egyáltalán nem főzök. Férjem menzán eszik, azt mondja, az menza kaja, itthon "rendes ételt" szeretne. :D

Én meg nem vagyok túl jó a főzelék készítésben, így hát nem is erőltetem a dolgot. Sem a változatosság, sem az egészségesség nem ezen múlik...

2012. jan. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én főzeléken a tökfőzelék,kelkáposztafőzelék, burgonyafőzelék ilyesmire gondotlam
2012. jan. 26. 14:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyszer sem kell fözeléket ennie. Söt mondahtom hogy a fözeléke sok jót nem tartalmaznak, agyon fözött zöldségek egy halom liszttel bekeverve, én szeretem néha csinálok, de pl párolt zöldségek kicsi vajon nekem egészségesebbnek tünnek.

ami fontos hogy zöldség gyümölcs mennyiség legyen, és a zöldség nem merül ki krumpliben. legyen nagyon vegyes tavasztól-öszig idény zöldségekkel. sok gyümölcs.


külföldön nem ismerik a fözeléket, itt ami hasonló sürüségü a krémlevesek, megáll bennük a kanál.

pl én a krémleveseket sokszor krumplival süritem be.

2012. jan. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem muszáj főzeléket ennie, főleg ha elfogad mást is.

Ha heti 1-2x van az jó.

Igazából azért jó a főzelék, mert általában zöldség van benne, könnyen emészthető,így jó a gyerekeknek.

kisfiam 15 hónapos, ma pl borsólevest evett, ebbe tettem neki kis husit, azután kapott még tejfölös-sajtos tésztát.

De a héten még nem is evett főzeléket, ahogy így belegondolok:)Volt rakott kel,almaleves, holnap bablevest készítek, mert azt nagyon szereti(zöldbab) aztán lehet hétvégén lesz finomfőzelék, de az is lehet hogy tolódik jövő hétre, mert általában szüleimnél eszünk hétvégén.

Lényeg a lényeg, hogy főzz változatosan:)

2012. jan. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Káposzta mehet levesbe, tököt én rántani szoktam, a krumplinak meg tényleg 1000 féle elkészítési módja létezik a főzeléken kívül...
2012. jan. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem tudom miből godnoltam,hogy még "sokszor" kellene főzeléket ennie.

2012. jan. 26. 14:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon ritkán van főzelék. 3 éves és 16 hós gyerekek. Ma bepróbálkoztam a borsófőzelékkel, de csak az a falat kellett amint fasírt is volt.

Zöldséget levesbe esznek sokat, nálunk heti 5* biztos van leves, amiben répa, gyökér, karfiol, zeller, esetenként zöldborsó, karalábé.

Krumplit köretként kapnak, főleg krumplipüré és sültkrumpli. Káposztát, töltött káposztaként, illetve frankfurti levesbe, tököt rántani szoktam, spenót kimarad, zöldbab esetleg levesnek, de azt nem nagyon szeretjük.

2012. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó hír, hogy nem kell ennie! Anyósom folyton azzal nyaggat, hogy a gyereknek másfél éves koráig főzeléket kell enni reggel-este! Már az agyamra megy vele. Már rosszul éreztem magam, hogy nem jól etetem a kicsit, de akkor megnyugodtam! Köszi!
2012. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!