Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt az a szabály a hozzátá...

Mi volt az a szabály a hozzátáplálásban, amit megszegtél és mi volt az oka, mi az amit sosem szegnél meg?

Figyelt kérdés

Én töredelmesen bevallom, hogy 9 hónapos kislányomnak adtam mandarint már többször is. Először csak egy gerezdet a kezemből, amit kilyukasztott a kis fogával és kiszívta a levét. Nagyon ízlett neki. Legközelebb többet kapott, ma pedig 4 mandarin levét facsartam ki és itattam meg vele. Elég kevés gyümölcs van így télen, ezért gondoltam, hogy adok neki.


A tej és tojás bevezetését viszont nem hoznám előbbre, valamint az aprómagvas gyümölcsöket és a mogyoró, diót se.


Nálunk a családban semmilyen ételallergia nem ütötte még fel a fejét és szerencsére a kislányom gyomrával sosem volt gond, a karfiol és társai sem puffasztják.


2012. jan. 25. 20:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
11 hónapos a fiam, már evett hagyományosan elkészített zöldbab és krumplifözeléket, tojásrántottát. A mézzel fogok várni, valamint a dió, mogyoróval.
2012. jan. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

banánt van, hogy egész héten kap minden nap. :)

Külföldön élek, itt sem tiltják a citrus féléket. Mangó 6 hónapos kortól, na a magyar ismerőseim tuti kilennének, ha tudnák. :)

Van baba puffasztott rizs, 8 hós kortól írja, 6 hósan már adtam neki, persze felügyelet mellett. De az csak rizs, csak gondolom, a keménysége miatt írta.

Tejet biztos, hogy nem fog kapni még sokáig, mert tejallergiás. :( Bár most megyünk terhelésre (10 hós), de ha kinőtte, akkor sem akarom még bevezetni, szerintem a doki is így lesz vele.

Borsót én is rögtön héjastul adtam.

Volt, amit nem kóstoltattam, nem éreztem szükségesnek. Főleg bébiételeknél, marhásnál mondjuk. A marhát így vezettem be.

Sertést már nem tudom, mikortól javasolják, de előbb adtam.


Egy kérdés, szerintetek nagyobbaknál sokat számít 1-2 hónap? Pl. tojást 11 hósan? (Nem akarom adni neki még, csak elgondolkodtam.)

2012. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

amit nem szeretnék adni neki az a kolbász, fasírt, szalámi mert ezt nem hiszem, hogy jól átsül. A virsli, az ivólevek, a krémtúró, a porlevesek, a bolti tejek és felvágottak, a nem szezonális gyümik és zöldségek és még jó néhány dolog tiltólistán van ezeket igyekszem kerülni.

De egyébként rögtön az elején borult a nagykönyv, mert az első gyümileve a narancslé volt, ugyanis az almát meg nem ette, és decemberbe nem volt más. Szerintem inkább ez, mint a felfújt szőlő vagy agyonvegyszerezett barack kínából.

2012. jan. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Na, nekem nagyon szigorú elveim voltak ... Egészen addig, amíg a saját gyerekem meg nem született :-)

Kezdem azzal, hogy anyatejes létére alig 3 hónaposan elkezdtem adni Neki a meggyet, őszibarackot (gyerekorvos és védőnő javaslatára, Ők mereven ellenzik a mai modern nézeteket, hogy fél éves korig csak anyatej, stb.), mert annyira nehezen kakilt. Ez meg is oldotta a problémánkat, így szépen, fokozatosan bevezettem a gyümölcsöket, főzelékeket 3 hónapos korától, de hangsúlyozom, hogy mind a mai napig 6x szopik egy nap, és már 10 hónapos.

Amit megszegtem, és nem vagyok rá büszke, a tejtermék adása, már 6-7 hónaposan adtam Neki "jóéjt papit", csokoládés babadesszertet, imádja. Erre úgy jöttünk rá, hogy amikor mi csokifagyit ettünk, egyszerűen meg volt huzatva érte :-)) Adtunk Neki ... Erre sem vagyok büszke, de nem is bánom. Azt is bevallom töredelmesen, hogy szintén 7 hónaposan a Túrórudit is kinézte a szánkból, és még a csokit sem szedtük le róla, úgy adtunk Neki ...

Amit biztos, hogy nem fogok megszegni, az az aprómagvasok adása, mert én kb. 10 éves koromig masszívan hánytam az epertől, málnától stb., így van rá esély, hogy Ő sem bírná, nem szórakozok vele. A tojással is várok még és önmagában tejet sem akarok neki adni, de az említett desszerteket nem vonom meg a Babámtól, mert akkora élvezettel eszi őket, hogy úgy gondolom, maga a boldogsághormon, ami felszabadul benne ilyenkor, az jót tesz Neki :-)

Amúgy pedig én azt mondom, mindenki megérzése szerint döntsön, persze a normalitás határain belül, de nem kell mereven ragaszkodni szabályokhoz, abba belehülyül az ember ...

2012. jan. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Bocsánat, most olvasom a "banános" dolgokat, hát meglepődtem, de bevallom, hogy az én Fiam már 6 hónaposan simán kapott, talán már korábban is. Most, 10 hónaposan napi rendszerességgel eszik, imádja.

De jó, hogy nem tudtam az ezzel kapcsolatos szabályokról :-)))

(azt hiszem, utolsó voltam)

2012. jan. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!