Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt az a szabály a hozzátá...

Mi volt az a szabály a hozzátáplálásban, amit megszegtél és mi volt az oka, mi az amit sosem szegnél meg?

Figyelt kérdés

Én töredelmesen bevallom, hogy 9 hónapos kislányomnak adtam mandarint már többször is. Először csak egy gerezdet a kezemből, amit kilyukasztott a kis fogával és kiszívta a levét. Nagyon ízlett neki. Legközelebb többet kapott, ma pedig 4 mandarin levét facsartam ki és itattam meg vele. Elég kevés gyümölcs van így télen, ezért gondoltam, hogy adok neki.


A tej és tojás bevezetését viszont nem hoznám előbbre, valamint az aprómagvas gyümölcsöket és a mogyoró, diót se.


Nálunk a családban semmilyen ételallergia nem ütötte még fel a fejét és szerencsére a kislányom gyomrával sosem volt gond, a karfiol és társai sem puffasztják.


2012. jan. 25. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Én egyik gyereknél sem tartottam be a ma divatos szabályokat. Tejet is már 3-4 hónaposan kaptak.

Egyik sem lett allergiás,és mind egészséges,jól fejlett gyerek lett.

Igaz, a doktornőnk is 3 gyerekes anyuka,és ő is egyetértett velem.

2012. jan. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A citrusféléket 8 hónapos kortól lehet adni.

Én betartottam nagyjából mindent. Talán a joghurtot adtam kicsit korábban, de a védőnő mondta, hogy 7 hónaposan lehet. A doki meg mondta, hogy azt is inkább 8 hónapos kortól szokták.

Pl. nem szoktam passzírozni a borsót, héjastól turmixolom. Nem volt eddig gondja vele.

2012. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Abban a táblázatban amit én kaptam a védőnőtől, az van hogy citrusfélék 1 éves kortól adhatóak.

Jó ez is, hogy többféle szabály van...

Joghurtot is most kapott először, korábban csak babajoghurtot (Humana).

Én a gyerekorvosom véleményét nem is tudom a hozzátáplálásról mivel ezt inkább a védőnővel szoktam egyeztetni. És ő elég szabálykövető, sőőőt. Talán túlságosan is.

2012. jan. 25. 21:09
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
4 hósan kezdtem kóstoltatni a tápszeres babámat, de volt amit sokkal hamarabb kapott, mint a mostani szabály. Tejet 10 hósan, gyümiket is mikor mi volt. Semmitől semmi baja nincs, mindent jóízűen megevett és meg is eszik.
2012. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

a borsót én is rögtön héjastól adtam. Semmi gondja nem volt neki sem, sőt, az egyik kedvenc ennivalója.

Keltésztát is hamarabb evett egy véletlen folytán, attól sem lett semmi baj.

tejet én sem adok neki, tojást is csak nagy ritkán

ja, és egyik reggelinél kb. 7 hónaposan elkapta a házi kolbászt és olyan jóízűen nyammogta, hogy hagytam neki... Azóta sem kapott (12 hós), de akkor nem téptem ki a szájából

2012. jan. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi, jöhetnek még válaszok, valljátok be a bűneiteket :-)


Tojásnak a sárgáját egyszer már adtam a lányomnak, de azt már szabad is.

Borsót még nem is kapott, pont azért mert nem lett volna türelmem passzírozgatni. Pontosabban bébiételben adtam neki néhányszor de én inkább főzök neki.

Ja és egy-kétszer kapott babapiskótát :-/

2012. jan. 25. 21:16
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem a védőnő azt mondta, banánt csak egy éves kortól lehet adni allergia miatt, hát én ezt nem tartottam be, mert a nagyobbik fiamnál errről még szó sem volt. Ő is kapott 6 hónaposan banánt és a kicsi is.
2012. jan. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minden elvem megdőlt a hozzátáplálásnál...

10 hónapos és azokat nem adom neki, amiket te is leírtál + a mézet sem.

Viszont már régóta kapja a narancslevét, szereti a túró rudit (csoki nélkül). Kenőmájas kenyér, virsli, sonka, fasírt - ezek nagyon csúsznak neki.


Nem így akartam, de így sikerült, mivel semmilyen pépet nem fogad el... :(

2012. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A banánról még azt is mondják, hogy heti egyszer lehet adni de nálunk simán van 2-3 nap is...


A 10 hónaposodnak akkor sok foga lehet, ha el tudja nyammogni a sonkát, fasírtot :-) Én frászt kapnék, nehogy félrenyeljen...ebben elég parás vagyok. De a mézet tényleg kihagytam, na azt se kap még.

2012. jan. 25. 21:40
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 5 hónapos kora óta kap babakekszet, 8 hónaposan egyedül tunkolta befelé a narancsot. 9 hónaposan zsemlét evett sonkával és sajttal. 10 hónapos múlt 23-án, pörköltet evett tarhonyával. Csak úgy cuppogott rajta. 2 foga van alul, nem is igen jönnek neki, de mindent enne már, amiket mi.

Mézet én sem adok neki, de a tejtermékeket 7 hónapos kora óta rendszeresen kapja. Imádja a túrót és a joghurtokat is.


A banános dolgot nem értem, hiszen 5-6 hós bébiételekben is az van, nem is gondoltam, hogy allergizál, mondjuk nem is szereti a lányom.

Nem nagyon érdekelnek a táblázatok. Anyukámra és a 3 gyerekes tesómra hallgatok általában.

2012. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!