Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hó körüli babánál az esti...

9 hó körüli babánál az esti ceremónia fürdés-etetés-altatás vagy etetés-fürdés-altatás?

Figyelt kérdés

Mi egész eddig úgy csináltuk, hogy fürdés után volt a vacsora és utána pedig az altatás. Ma a párom kitalálta, hogy fürdés után nagyon felpörög a babánk, szóval lehet hogy érdemesebb lenne utána megetetni és teli hassal talán könnyebben elaludna. Az altatás elég nehézkes nálunk, legalábbis az volt eddig, akár másfél óra hosszat is eltartott. Ma viszont fürdés után volt a vacsi, utána még egy gyors szopi, aztán letettem aludni és azóta alszik...nem kellett altatni, semmit, csak letettem és kész. Teljesen meg vagyok lepve és kicsit mérges vagyok magunkra hogy csak most jöttünk erre rá.

Nálatok hogy van ez?


2012. jan. 24. 21:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
22:41-es, hát ez tényleg jó :-DD én is verem a fejemet a falba!
2012. jan. 24. 23:06
 12/14 anonim ***** válasza:

Nálunk sokáig úgy volt, hogy fürdés-vacsi-alvás.

Aztán ahogy nagyobb lett és már nem volt elég a tápszer, amit így elalvás közben megivott, akkor bevezettük a szilárd vacsit. Most kb 6 körül van vacsi. 7 körül fürdés, fél 8 körül még kap tejet (már elmúlt 1 éves) az ágyban és aztán alvás.

Kb. 10 hónapos kora körül vezettük be a normális vacsit, viszont a napokban meg kitalálta, hogy nem kell a tej- Se tápszer, se tejital... csak az anyatej kéne, de az meg már csak minimális van...


Viszont nem csak az evéstől függhet, hogy felélénkül. Az enyém is csinálta 9 hónaposan... kb 1-2 hónap volt, mire sikerült beállni arra, hogy csak ebéd után alszik már, így elfárad estére eléggé és többet alszik éjjel.

2012. jan. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is fürdés után van a vacsora. Utána mennek az ágyba, mesélek nekik, amit imádnak (9 hónaposak), aztán alszanak reggelig. Sohasem kellett őket altatni. :-)
2012. jan. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Az én babám még kétszer egy órát alszik napközben, éjszaka pedig felkel egyszer minimum, de inkább 2-3 alkalommal. Lehet, hogy az egyik alvását már lassan ki kéne hagyni, hát megpróbálom majd de most egyelőre nagyon örülök ennek, hogy ez úgy tűnik, beválik. Persze nem akarok előre inni a medve bőrére, majd ma éjszaka meglátjuk...Mindenkinek köszi a válaszokat
2012. jan. 25. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!