Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hó körüli babánál az esti...

9 hó körüli babánál az esti ceremónia fürdés-etetés-altatás vagy etetés-fürdés-altatás?

Figyelt kérdés

Mi egész eddig úgy csináltuk, hogy fürdés után volt a vacsora és utána pedig az altatás. Ma a párom kitalálta, hogy fürdés után nagyon felpörög a babánk, szóval lehet hogy érdemesebb lenne utána megetetni és teli hassal talán könnyebben elaludna. Az altatás elég nehézkes nálunk, legalábbis az volt eddig, akár másfél óra hosszat is eltartott. Ma viszont fürdés után volt a vacsi, utána még egy gyors szopi, aztán letettem aludni és azóta alszik...nem kellett altatni, semmit, csak letettem és kész. Teljesen meg vagyok lepve és kicsit mérges vagyok magunkra hogy csak most jöttünk erre rá.

Nálatok hogy van ez?


2012. jan. 24. 21:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ohh remek, szóval a kérdést is elírtam.

Szóval korábban úgy csináltuk, hogy vacsora UTÁN volt a fürdés. Ma pedig fürdés után volt a vacsora.

2012. jan. 24. 21:35
 2/14 anonim ***** válasza:
Nálunk fürdés után van még egy kis tápi (tápszer) és utána jön az altatás. Ami annyi, hogy melléfekszem, és ő hozzámbújik, úgy alszik el. Mi általában 6-7 óra körül vacsizunk és szokott velünk enni a gyerkőc. Változó, hogy mikor mennyit, nem erőltetem. 10 hós most a fiunk.
2012. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
vacsora (pép vagy kenyér), fürdés fogmosással, ágyikóban még tápszer. Hang nélkül elalszik.
2012. jan. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Bár még csak 7,5 hónapos, de általában fürdés után van vacsi nálunk is. Szopizik még este, így cicin alszik el.
2012. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mostanában így zajlik: vacsora-fürdés-vacsora- alvás.

Fürdés előtt kap tápszert vagy tejpépet és fürdés után még megszoptatom. Az altatás nálunk abból áll ,hogy beviszem a szobájába, megpuszilom, beleteszem az ágyába, bekapcsolom a zenélőjét és kijövök. Ő pedig elaszik.

2012. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor nem csináljuk rosszul...nem tudom miért de nekem az volt a természetes hogy vacsi után van a fürdés és nem fordítva de ezek szerint nem jól gondoltam.
2012. jan. 24. 22:06
 7/14 anonim ***** válasza:
8,5 hós, vacsi 6-kor a nagyobbal (kenyér, tészta, főzelék), aztán fürdés és alvás előtt már a sötét szobában tápszer (2 hónapja még anyatej). 1 hós kora óta alszik egész éjjel, altatás nélkül. Bár sztem ez természet kérdése is.
2012. jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
elejétől kezdve pancsi-evés és alvás :) a lányunk is felpörög, így van egy fél óra üresjárata alvás előtt :)
2012. jan. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, de nálunk pont fordítva van. Egész idáig fürdés-vacsi-alvás volt a sorrend. De a mi fiunk meg a fürdetés után álmosodik el, viszont az evéstől meg felélénkül. Állandó harcok voltak, mert pancsi után megkapta a tápszert, aztán mint aki valami serkentőt ivott, felélénkült, és felállt, le akart mászni az ágyról, sokszor 11-ig próbáltuk megfékezni. Ő sírt és nyűglődött, mi pedig egyre fáradtabban és idegesebben próbáltuk rávenni, hogy aludjon. A férjem kitalálta, hogy fordítsuk meg: már 1 hete vacsora-fürdés-alvás a sorrend. És azóta szinte azonnal elalszik, altatni sem kell! Hogy ez eddig miért nem jutott az eszünkbe? Egyébként evés után nem azonnal fürdik, picit várunk, hogy kis játék közben azért ülepedjen a vacsi.

Most 1 éves múlt a kisfiunk, aki ezek szerint fordítva van kódolva, vagy a tápszerben tényleg van speed....:D

2012. jan. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a sorrend vacsi-fürdés-cici-alvás.
2012. jan. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!