Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol alszik napközben a babátok?

Hol alszik napközben a babátok?

Figyelt kérdés
Nem tudom hol altassam a lányomat. 2 hónapos koráig napközben minden probléma nélkül elaludt a bölcsijében és aludt 1,5 órát is. Most is elalszik, de max. 40 percet alszik, aztán felébred, de nyűgös, sírdogál a következő alvásig. Visszaaltatni nem tudom, már mindent próbáltam. Ha a kocsiba teszem ott képes 3 órát is aludni. Már gondoltam rá, hogy napközben csak ott fogom altatni, de nem fog akkor a kocsira rászokni? Este probléma nélkül elalszik az ágyában.
2012. jan. 23. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A fiam a mai napig babakocsiban alszik délután (15 hónapos). Este is ebben altatom, de elalvás után átrakom az ágyába. Őt már nem valószínű, hogy le tudom erről szoktatni. De igazából ez engem nem is zavar :-)
2012. jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ezt csinálja. Nincs meleg a szobában, de ha kiviszem a kocsiban levegőzni, nem kell 5 perc, és már alszik is. Inkább hagyom aludni a hűvösön (a nappaliban), mint idebent sírjon a fáradtságtól. Lehet, hogy a Ti babátok is inkább a hűvösebb levegőn tud jobbat aludni. Nem hinném, hogy rászokik, hisz gondolom nincs folyamatos mozgásban a kocsi.
2012. jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az ágyában alszik, kivéve ha séta közben elalszik a kocsiban.

Nem az van, hogy most váltja át a napközbeni alvásait? Nekem mindkettő 3-4 hónaposan kezdte kialakítani a napi 2x alvást a napi többszöri helyett. 1-2 hét alatt lezajlott a váltás. Esetleg tedd egy kicsit később le aludni, így talán egy hosszabb alvása lesz.

2012. jan. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ha később teszem aludni csak túlpörög és jön az órás sírás. Meleg nincs a szobában, 20 fok, annyi mint éjjel. Kint alszik a balkonon, ott elvan, csak az elalváskor kell ringatni. De jön a hideg és nem tudom, hogy fogjuk ezt átvészelni. Nem magam miatt, de neki sem jó ha naponta órákat sír, mert nem tudja kialudni magát. Még a kezemben sem alszik el, mert tekereg, minden érdekli, hiába sötétítek be. Lehet tényleg marad a kocsi.

Köszönöm a válaszokat

2012. jan. 23. 12:45
 5/11 anonim ***** válasza:
A kanapén alszik napközben, így én is jobban szemmel tudom tartani.
2012. jan. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ezek szerint a többség máshol altatja mint éjjel

köszönöm még egyszer

2012. jan. 23. 12:55
 7/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Próbáltam én is a babám ágyban altatni. Talán kétszer sikerült.. kb. másfél órán keresztül dobálja magát elalvás előtt, és ha meglát maga körül valami érdekeset, akkor nem is alszik el. Ezért maradt a babakocsi, ott 5-10 perc alatt bealszik.
2012. jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szia. nekem ma 12 hetes a lányom, éjjel és délelőtt alszik végig a kiságyban, délután nem bírom a szobában altatni. Nappaloban alszik pl. pihenőszékben. És az érdekes, hogy délután kb. 4x alszik fél órákat.ha elmegyünk sétálni, akkor a babakocsiban képes aludni órákat is. én s etudom mit csináljak vele hogy délután aludjon hosszabban.
2012. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nappalra ne sötétíts szerintem, ha hosszú távon jót akarsz.
2012. jan. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányom napközben 1x alszik 1 órát - 16 hónapos- , és azt a kiságyban (ugyanúgy, mint éjjel). Kiskora óta próbálom a kiságyban altatni, viszont voltak időszakai mikor csak a kocsiban aludt el, ez kb 2 hónapig tartott. Volt időszak, mikor egyáltalán nem akart aludni napközben, ez is úgy 1 hónapig tartott, és egyik napról a másikra megszűnt. Szóval én úgy vettem észre, hogy mindig vannak "időszakok" a pici életében, mikor változnak a szokásai/napirendje stb.
2012. jan. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!