Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet az, hogy nem...

Hogy lehet az, hogy nem szabad epret adni 1 eves kor alatt es megis lehet epres tejpepet kapni 4,6,8 honaptol ajanlva?

Figyelt kérdés
Vagy csak a magok miatt "tiltott" az eper es a tobbi apromagos gyumolcs?
2009. máj. 28. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen a magok allergizálnak és ezért a pépeket és babakajákat teljesen más eljárással készítik.
2009. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem a mag allergizálása miatt nem ehet, hanem azért, mert annyira finom még a bélrendszerük, hogy ezek az apró magok meg tudnak tapadni, ami egy felnőttnél már elképzelhetetlen. ezért ehetnek epres bébiételeket.
2009. máj. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

koszi, mar vilagossag lett.

ezekszerint eperlevet lehetne adni

2009. máj. 28. 13:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Én pont tegnap akartam kérdezni,más kaját a védőnőtől,hogy kaphat -e ,de nem engedte befejezni a mondatot és azt hitte,az epret szeretném kérdezni.Tehát a válasza az volt,hogyha megfosztod a magjaitól"meghámozod" akkor lehet adni,de fokozatosan,úgy mint mindent,mert nem maga a gyümölcs allergizál,hanem a magok.Igaz,az én lányom már 7 hónapos,a magyar epret mevárom és megpróbálom.Az anyja is nagy eperevő:-)
2009. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az hülyeség, hogy a bébiételbe lehet adni az epret mondjuk 4 hós kortól. Én adtam a babámnak, és úgy kiömlött hogy az csak na. Szegénykém csak ugy karmolta mágát, mert viszketett neki nagyon. Azt se lehet adni.

Szóval akkor nem tudom, hogy minek csinálják.

De a doki is azt mondta, hogy nem nem azt kell nézni a bébiételen, hogy hány hós kortól lehet adni, hanem hogy mi van benne. Mert olyat is ajánlank amit még nem is ehetne.

2009. máj. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!