Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes légzésfigyelőt beszere...

Érdemes légzésfigyelőt beszerezni a babáknak? Nektek van? Meddig fogjátok használni?

Figyelt kérdés

Volt itt egy kérdés tegnap és megijedtem mert nekünk nincs (3 hós a babám). Külön ágyban külön szobában alszik a kislányom és eddig eszembe sem jutott, hogy baj lehet. Csak bébiőrünk van.

Számít az, hogy új téglaépületben a földszinten lakunk? Tehát jól szellőző a lakásunk és csak háton alszik.

Ezenkívül nem refluxos (megvizsgálták) nem bukós és monitoron is volt még az újszülöttosztályon 24 órát így figyelték, hogy rendben van-e az oxigén ellátottsága alvás közben. Időre született ill. egy hetet még túl is hordtam.

Nekem érdemes beszerezni?


2009. máj. 28. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek érdemes, ha úgy gondolja. De főleg szorongós kismamiknak ajánlom. Én sem vettem, pedig akartam. De aztán itt ez a kisporonty velünk, és el sem tudom képzelni, hogy baja lehet, úgyhogy nem foglalkozom a légzésfigyelővel. Egyébként a bölcsőhalál okát nem nagyon derítették még ki, tehát hasznos lehet. Az első 6 hónapban a legérdemesebb beszerezni. Bérelni is lehet. Úgy kicsit olcsóbban kijössz.
2009. máj. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnyugtat, érdemes.Nekünk azért van, mert a babánk extrém kis súllyal született.És képzeld, még nekünk sem javasolták:)Azt mondták, csak az őrületbe kerget, ahogy figyeled, hogy csipog-e..De engem megnyugtat.
2009. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó, ha van, engem megnyugtat, hogy ha bármi baj van, jelez és tudok segíteni.Az én kisfiam is egészségesen született, minden rendben van vele, mégis egyszer bejelzett a gép éjjel. Persze rögtön felpattantam és megráztam a gyereket,utána megint vett levegőt és aludt tovább. Azóta nem volt ilyen, de nyugodtabban alszok, hogy tudom, ha baj van, meghallom.
2009. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van.5 hónapos,elég bukós,igy én még folyamatosan használom.Emgem sose kergetett az őrületbe,és nagyon is megnyugtat.Ha már 3 hósak vagytok,akkor lehet,hogy meggondolnám,hogy mostmár vegyek e.én még 1,2 hónapig tuti használom.
2009. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha Téged megnyugtat, hogy van, akkor vegyél. Nekem nincs, de már nekünk a 4. babánk és a nagyoknál nem volt ekkora "divat", csak azoknak ajánlották, akinek tényleg kellett. Ha úgy érzed, hogy szükség van rá, inkább bérelj egyet, úgy olcsóbb...
2009. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%
Elvileg egészséges csecsemőknél is 2 éves korig előfordulhat a bölcsőhalál.Mi elsők között szereztük be a figyelőt.Anélkül nem is merem altatni+vihetem a mobil részt, ha átszaladok a boltba mellettünk.Engem megnyugtat.Ezen szerintem nem érdemes, sőt nem szabad spórolni.
2009. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk azért van, mert a családban volt, és ha már egyszer itt van!!! De azt hiszem, bérelnék, ha nem lenne. Engem megnyugtat. Bár volt időszak, h folyamatosan riasztott, ok nélkül. De átállítottuk, és azóta okés. Szerintem 6-7 hónapos koráig biztos fogom használni.
2009. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12:36os még egyszer. Amúgy szerintem az, hogy kinek kell, meg kinek nem, azt max utólag tudod meg... :-(. A bukós babák, mondjuk, ha fuldokolnak, akkor pont, hogy rázkódik a kis testük, és a légzésfigyelőnek a lényege a légzésleállás, tehát, ha szép édesen elfelejt levegőt venni. Ennek az okát pedig még mindig nem tudják. De a túlmelegedésre is gyanakszanak.
2009. máj. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van, minden körülmény ideális (háton alszik, nincs meleg, egészséges, időre született, nem dohányoztam terhesség alatt, nem refluxos,...stb.), mégis jelzett már kétszer. Szerencsére nem történt baj, ugrottam, ébresztettem, újra vett levegőt.

Amíg 1 éves nem lesz, én fogom használni, de lehet, h tovább is. Nyugodtabban alszom én is, pedig külön szobában alszik már a lányom (7 hós).

Vagy használtan vennék, v bérelném a helyedben (persze csak ha úgy érzed, h szükséges)!

2009. máj. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
mi is azt vettük meg először, mert remélem sosincs majd rá igazán "szükség" de sosem tudnám magamnak megbocsájtani ha mégis ez menthette volna meg a picimet, ne sajnáld rá a pénzt fpleg ha van, annyi más veszélyforrás van, így legalább 1-el kevesebb. És lehet hülyék vagyunk a férjemmel, de már a kórházba behozattuk, hiába aludtunk együtt mind a hárman
2009. máj. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!