Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen higiéniai "engedményeke...

Milyen higiéniai "engedményeket" tesztek a picúrotok immunrendszere érdekében, és mikortól?

Figyelt kérdés
Pl. mikortól (tervezitek, hogy)nem fertőtlenítitek az evőeszközeit, együtt mossátok a ruháit a tiétekkel, stb..
2009. máj. 28. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Én alaposan el szoktam mosogatni az evőeszközeit, de sterilizálni igen ritkán szoktam. A ruháig mióta megszületett együtt mosom a mieinkkel, sensitive mosószerrel, öblítővel és nincs semmi baja tőle. Nem vagyok híve a túlzott higiéniának, mert pl mióta mászik nem is tudom megtenni, hogy minden csillogjon villogjon körülötte. És hogy őszinte legyek nem is akarom, mivel máshol is kúszik-mászik a földön, utána beveszi a szájába a kezét, stb. Meg van mindig mosva neki, tiszta minden, de nem agyon tiszított. :) kell az a kis kosz! egy 10,5hós egészséges kisfiú anyukája
2009. máj. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
én is újszülött korától együtt mosom a ruhát a mienkkel, sensitive-vel. a kosszal meg úgy vagyok, hogy én vidéken nőttem fel, azt überelni úgyse fogja tudni :))
2009. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem fertőtlenítettünk semmit, mert nem kellett eddig - csak szopizik - szerintem, ha elkezdjük a hozzátáplálást akkor már nem fogok fertőtleníteni.

Ruhák együtt mosva, nem vasalok - gyönyörű a bőre.

És a szobacicánknak nem kellett mennie. Mostmeg már barátkoznak nagyon.

5 hónapos a babám.

2009. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Én mindig nagyon, nagyon higiénikus voltam,és vagyok is, de ezt egy már mászó babánál, főleg mha már is, nehéz betartani, hogy mindig tiszta legyen a keze.Nekem például, most az a mániája, hogy minden ajtót falat megnyalogat, de hát nem mosom naponta az ajtókat sajnos erre nincs időm, arra viszont törekszem, hogy közhelyeken, ahol bárki odatüsszög, köhög a falra, ott azért ne nyaldossa.A másik, hogy ha az úton megyünk mert most már 15 hónapos, és egy másodpercre nem énéztem oda a múltkor, és egyből felkapott egy eldobott taknyos papírzsepit, hát én bizony felvettem, és hazáig el nem engedtem a kezét, amíg otthon le nem töröltem fertőtlenítős nedves kendővel, és aztám megmostam a kezét.Ki tudja milyen beteg ember dobta el, még az hiányzik valamit elkapjon.Oda kell figyelni, de nem kell a túl steril környezet sem.Nálunk pl. nem megyünk be cipőstől a szobájába, és ott ha leejti a cumiját, azért nem mosom meg.Néha kifőzöm, mert nyál, kaja minden belemegy.Én próbálom megtalálni a középutat, de azért, azt nem mondanám, hogy az úton lévő kosz kell a gyereknek, mert látom, hogy odahánynak, odaköpnek, kutyák odacsinálnak,és egy csomó állat el van ütve az utakon.azért jó ha a kezét megmossuk séta után.Szerintem!Nem tudom ti, hogy vagytok evvel, csak gondoljatok bele, rossz rágondolni.
2009. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

2 hós koráig naponta, 2-6 hó között hetente sterilizáltam. 6 hós kora óta kb 2 hetente (15-én és 30-án), bár őszintén szólva feleslegesnek tartom, mivel mindent a szájába vesz, ha nem figyelek oda.

A ruháit külön mosom, folyékony mosószerrel, kevés Lenor v Silan Sensitive öblítővel, de 3 hós korától nem vasalok.

Semmi baja a lányomnak.

Mivel egyre tágul körülötte a tér, egyre többfélét eszik, szerintem szükségtelen (már) "agyonsterilizálni" mindent.

2009. máj. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 28. 11:40
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Az én babám tápszeres volt az első napoktól kezdve, úgyhogy a sterilizálásra nagyon odafigyeltem. Én tablettás sterilizálót használok, naponta egyszer kell cserélni a vizet, benne állhatnak az üvegek, cumik. Most hat hónapos a fiam, egy hónapja kezdtük el a hozzátáplálást és azóta jutottam el odáig, hogy nem mindent sterilizálok. Az üvegeket (naponta két evés van még üvegből) és a játszócumikat még mindig berakom, mert kb napi két perces munkát jelent a víz cseréje és a doboz átöblítése, nehezen tudok róla leszokni, de lassan tervezem. Csak mire észbe kapok már ki is cseréltem a vizet...

A tányérokat, kanalakat, egyéb eszközöket, ami a gyümölcsökhöz, zöldségekhez kellenek alaposan átmosom, de nem sterilizálom. Használat után egyből elmosom, használat előtt ismét átöblítem.

A ruháit csak akkor mosom külön, ha össze jön belőle egy adag, ami igen ritkán van. Ez újszülött korától így van. Természetesen a férjem szerelős ruháját és azt, amit nagyon összekoszoltunk nem rakom be a gyerekével, nem is lenne semmi értelme, mert 40 fokon mosom az ő ruháit, az pedig úgysem lenne elég az igazán koszos ruhához.

Vasalom a ruháját még mindig, szerintem fogom is, mert sokkal szebbek, puhábbak a vasalástól.

Mosópor: nem a gyerek használja a miénket, hanem mi a gyerekét. Vettem neki külön mosóport és öblítőt, amit a babaruhákhoz ajánlanak és rájöttem, hogy nagyon jó, hatékony, jó illata van, kevés kell belőle és nem is drágább, mint azok, amiket a megszületése előtt használtam. Úgyhogy nem áll szándékomban külön tárolgatni két fajta mosóport és öblítőt az egyébként kicsi fürdőszobánkban, ugyanazt használom mindenhez.

A padlót minden nap takarítom, ugyanis a szobában laminált padlónk van, azon minden porszem meglátszik, viszont gyorsan fel lehet takarítani, napi öt percem van rá. A konyhában a járólapot pedig szintén minden nap fel kell mosnom, mert a hátsó kertből a konyhába lépünk be, egy olyan országban élünk, ahol szinte minden nap esik, így a konyhakő minden este koszos.

De ez már a baba előtt is napi program volt.

2009. máj. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Nincs külön mosás külön mosószerrel, a mienkkel együtt mosom, azzal ami éppen ven itthon.

Nem vasalok.

Igaz a lányom még csak anyatejet kap, de a fiamnak sem fertőtlenítettem az evőeszközeit, nem mosogattam külön.

Csak a cumit szoktam kifőzni, de azt se minden nap.

2009. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Babám anyatejes, így nincs mit fertőtleníteni a cumikon. A pelenkázót szoktam fertőtleníteni, de azt is ritkán. Ruháit külön mosom, de nem vasalom. A babónak az égvilágon semmi baja nincsen. Arra vigyázok, hogy vegyszeres dolgok hozzá ne kerüljenek, és relatíve tiszta környezetben éljen.
2009. máj. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Én sem mostam soha külön a ruháit és ráadásul csak az öblítőnk sensitív. Játékait első alkalommal fertőtlenítettem le rendesen, de azóta csak lemosom, ha látok rajta valami piszkot. Hiába takarítok a házban, így is estére tiszta kosz a ruhája, ahogy kúszik-mászik, de ennyi kell neki, ezért nem viszem túlzásba, nem mosok fel naponta! Ja, és neki meg az a mániája, hogy papucsokat, cipőket rág meg. Gondolhatjátok, amikor arra megyek oda, hogy ott a szájában a cipőm!!! Azért ilyenkor rászólok, el is dobja, de ha nem látom, megy újra érte :-)!
2009. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!