Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges az, hogy adom a...

Lehetséges az, hogy adom a fiamnak az espumisan l cseppet, és attól görcsöl be ennyire a hasa? Lehet, hogy már nem lenne rá szüksége, és azért görcsöl tőle? Vagy ti mennyit adtok neki?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.Igen lehetséges.Nálunk ugyenez volt.Én nem adtam minden kaja előtt,hanem minden másodiknál,pár nap után már csak reggel és este.Amikor nem adtam evés előtt és később fájt a hasa,akkor kapott "gyorssegélynek" 1 adagot. Nemrég múltuk 3hósak de még gyakran fáj a poci:((

Most már csak este kap. Nekünk jó volt a papaverines oldat amit a doki írt fel,de óvatosan kell vele bánni mert nyugtatót is tartalmaz.Amúgy nagyon jó volt a nagyon fájós időszakban mikor semmi más nem segített.

2009. máj. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Én amúgy 3 hónapos korig minden szopi előtt adtam a kislányomnak, és pár nap alatt (az elején) megszűntek a görcsök. Én alkalmanként 25 cseppet csepegtettem egy kiskanálra. Az 1 ml kb., annyi egy adag a leírás szerint.
2009. máj. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 15 cseppet kellett adni belőle.Előtte INfacol_t kapott,de nem vált be.Én abbahagytam(vagyis elfelejtettem venni)és a babámnak onnantól nem fájt a hasa érdekes módon,azóta sem adom.Ma 3 hónapos.Szerintem,erőlteti a bélmozgást ezért még többször fájt a hasa,de ez csak az én tapasztalatom!
2009. máj. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi az elejetol kezdve 20cseppet adtunk minden kaja elott.Hasfajosnak indult ezert kezdtuk el.Figyelmeztetett a vedono,hogy attol fuggetlenul ne hagyjuk abba,hogy mar nem faj a hasa,mert ujra elojon.Sok anyuka esik abba a hibaba,hogy abba hagyja mert mar nem faj a baba pocija,es utana kezdheti elolrol.En ezt meg szerettem volna elozni.6hos koraig adtam,addigra mar csak reggel,este evett tapszert.A pocija nem fajt,szeklete,pukija mindig volt.Igaz egy kisebb vagyon volt havonta,de hogy ne legyen fajdalma megerte.Mi igy veszeltuk at a hasfajos idoszakot.Amugy 2napig hallgattuk a sirasat,utana kertem segitseget.
2009. máj. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! mi 2,5 hónaposak vagyunk! mi nem vagyunk sírós hasfájósok,csak nyöszörög,meg erőlködik,hogy legyen pukija,pedig adom neki azt a cseppet! és van,hogy evés közbe már tekeri magát,meg erőlködik! azért gondoltam,hogy ez a gyógyszertől lehet!!!
2009. máj. 28. 09:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idővel adod neki kaja előtt?Mi Infacolt használtunk,nagyon hasfájós volt.Amikor elkezdtünk kóstolgatni(4 hónapos korában)Még akkor is kapott legalább este,de a "más " kaja,nagyon sokat segített.Azóta semmi baja,mióta eszik rendesen mást is,pedig még szopizik 3x 1 nap az 5 étkezéből.

Ja,amúgy a hatóanyag ugyanaz mindkettőben.

2009. máj. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szia, mi az espumisannal meg az infacollal is úgy jártunk, hogy csak jobban görcsölt tőle! Nekünk a gripe water vált be, nagyszerűen rendbe tette a pocakot, és segített a kakiban is. Igaz én itattam vele mecsek babateát is.
2009. máj. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hónapok múlva vettem csak észre, hogy a babámnak a cseppektől fáj a hasa. Abba is hagytuk. Igen, okozhatnak görcsöket.
2009. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!