Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biztos, hogy jelzi a baba,...

Biztos, hogy jelzi a baba, hogy mennyi tejcsire van szüksége?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs elég tejem, bár már kezd alakulni, így hozzá kell pótolni tápszerrel. A védőnő szerint 150 g-ot kellene ennie kg-onként. Az én babám ennél sokkal többet kíván. A védőnő szerint túltáplálom a gyereket. A múlt héten óta kicsit csökkentettem, de azóta sokkal nyugtalanabb, így tegnap visszaálltunk. Így az 522 g/nap, helyett már 760 g-ot/nap evett.

Mik a tapasztalataitok ezen a téren? Tudják, hogy mennyire van szükségük, vagy tényleg annyit esznek, amennyit elébük rakunk? ! hetes a baba.


2011. szept. 21. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem az ilyen fantasztikus védőnői tanácstól apadt el a tejem. Mostmár tudom,hol hibáztam. A tanácsom az,hogy annyit adj és annyiszor,ahányszor kéri,na jó,nem 10 szopizásra gondolok. Ne mérd görcsösen,hogy mennyit eszik. Jelez a bébi,ha kevés és ha sok is. Ha nyugodtan alszik és hosszúkat akkor jól van lakva. Igazából ez a rászámolás csak akkor kell,ha nagyon hasfájós a kicsid. Ha nem,akkor ne parázz,hogy dagi lesz,ez csak egészséges anyatej.Viszont ha jól eszik és netán görcsöl a pocija a sok tejcukortól akkor lejjebb kell venni a mennyiséget.De nem ártasz neki,hidd el.Remélem tudtam segíteni.Jó babázást!
2011. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Alinaaa ***** válasza:

Szerintem egy babát nem lehet túl etetni és éheztetni sem. Ha éhes addig nyerít, amíg nem kap, ha meg sok ki jön:)

Aztán ha tévedek bocsi:)

A keresztlányom és a fiam között 13 óra korkülönbség van.

A leányzónál örülnek ha kiiszik 80ml anyatejet, a fiacskám 130-160ml-t iszik 3 óránként, vagy előbb, a keresztlányom van hogy kibír 4-5 órát is az adagjával:)

Majdnem egy napon születtek és mégis. Az enyém 6,5kg 61-2 cm ő meg talán már megvan 4,5kg és még jó rá az 56-os ruha.:)

2011. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na akkor elmondom neked a mi történetünket és utána leírom, hogyan számold ki, mennyit kellene ennie 1 evésnél!


Lányom kezdetek óta össze vissza evett. Rettentően aggódtunk védőnőtől kezdve kórházi orvosokon át, mindenki! Volt olyan, hogy 20 ml-t evett 40 perc alatt és volt olyan, hogy 190 ml-t 10 perc alatt. Olyan szinten változatos volt az étkezése, hogy mindenkit megdöbbentett. Folyamatosan mértük evés előtt és után is, hetente a védőnőnél. A lányom sosem sírt, hogy éhes. Mindig nyugodtan távozott az "étteremből". Ami a vicc része, hogy hetente 200 g-kat hízott. Kezdetben úgy gondoltam, hogy hozzátáplálok tápszerrel, de a gyerekorvos erről lebeszélt.

4 hetes volt, mikor már egyáltalán nem mértem étkezésekkor, csak hetente 1× a súlya miatt. Beletörődtem, hogy ő ilyen. Hiszen, mi se eszünk egyformán!

6 hetesen leszokott a szopásról, így fejnem kell neki az anyatejet + kap tápszeres pótlást is már, mert nem lenne elég neki.

Gyönyörűen fejlődik, rettentően értelmes és egészséges kisbaba.


Én a helyedben nem aggódnék, amíg minden héten meghízza a kötelezőt.

Az is meglehet, hogy a tejed nem elég tápláló - zsírtartalma, vitamin tartalma -, de ettől sem kell kiakadni. Egyél sok levest és szedjél terhesvitamint szoptatás alatt is. Akkor szoptasd a gyermeked, amikor neki van szüksége rá, tehát igény szerint. Én is így csináltam - amíg lehetett! - és most 2 hónaposan átaludja az éjszakát.


Jelenleg 4650 g a lányom. Úgy tudom ebből kiszámolni, hogy egy étkezésre mennyit kell ennie, hogy:


4.65 × 150 = 697,5 ml (egész napi adag!)

697,5 / 6 = 116,25 ml (egy étkezés adagja, ~ 120 ml)


[6 = lányom egy nap 6× eszik, tehát ez az étkezések száma]

2011. szept. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"szép" védőnőt fogtál ki! Biztos nincs gyereke!

Egy baba mindig annyit eszik,amennyire szüksége van! Ha már nem éhes,akkor nem fogadja el akármivel is kínálod!

Annyit adj enni Neki,amennyit "kér"!


Előttem egy példát hoztak fel,amit én is csak alátámasztani tudok! Minden gyermek más és más!- ahogy 2 terhesség egy azonos anyukánál sem teljesen egyforma.

A "nagy könyvet" meg inkább hagyjuk,mert ez az oka,hogy sokan agyon aggódják magukat,pedig teljesen egészséges a csemetéjük!


Jó babázást!!!


Üdv: 3 gyerkőcös

2011. szept. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Fúúú, nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat. Igen, mert a szíven mélyén én is ezt érzem, hogy annyit eszik, amennyire szüksége van, de...DE! itt vannak a védőnő hülye szavai is a fejemben és ettől elbizonytalanodok. Na de most akkor elhatározom magam, és tényleg hagyom, had egyen annyit, amennyi neki kell.


Még egyszer köszönöm mindenkinek! :-)

2011. szept. 21. 14:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!