Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a kislányom! Epret,...

1 éves a kislányom! Epret, kivit adhatok már neki?

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt mondják,hogy 1 évig ne.Szóval szerintem adhatsz.Èn adtam a lányomnak.Semi baja.
2009. máj. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezeket a gyümölcsöket, aprómagvasakat (még a málna, egres) 18 hónapos kortól ajánlják. Persze ehhez nem kell feltétlenül ragaszkodni. Esetleg egy szemet próbaképp, és ha nem lesz kiütéses lehet próbálkozni, de keveset csak. Az enyémek nem kaptak, mert még csak 11 hósak voltak a szezonkor.
2009. máj. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 11 hónapos és már eszi, imádja, baja nem lett tőle:)
2009. máj. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Pont tegnap kérdeztem erről a védőnőmet, és azt mondta, hogy apró magvas gyümölcsöket 2 éves korig nem lehet adni, mert ha arra nem is lesz allergiás, keresztallergia alakulhat ki valamivel.
2009. máj. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy adom, hogy megpucolom az epret, így nem kerülnek a magvak a szájába. Kiwit nem adok. Nem tudom, hogy jól csinálom-e ,de baja nem lett tőle a lányomnak.
2009. máj. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1 éves a lányom, doktornő mondta, hogy ehet epret. Kóstoltatással kezd, fokozatosan növelve az adagot. Én adtam elsőre 1 szemet, a többiről lehámoztam a magot. Másodjára 2 szemet, a többit hámoztam. Harmadszorra már úgy ette ahogy volt, semmi baja tőle.
2009. máj. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mi védőnőnk azt mondta, hogy a kivit nyugodtan eheti , mert sok benne a c-vitamin. Az epret csak 18 hónapos korától adjam.

14 hónapos a lányom

2009. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta a dr.nőnk h majd a következő évi eper szezonban adjak, lesz most még elég sok új gyümi amit adhatunk szépen és nem teszem ki annak a gyereket és magamat a vele járó aggodalomnak h allergiája legyen. De persze mindenki maga dönti el h babácskájának milyen ütemben adagolja az ételeket.

üdv. 1 éves baba anyukája

2009. máj. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!