Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 5 hónapos adhatok...

Nittababy kérdése:

Kislányom 5 hónapos adhatok neki paradicsompürét burgonyával ami négy hónapos kórtol van és ha csak bébiételel kezdem el a hozátáplálást az nem baj?

Figyelt kérdés
tegnap előtt kezdtem el a hozzátáplálást adtam neki alma pürét burgonyával egy fél üveggel megevett ha elvettem és tápszert kínáltam sírt ezért adtam fél üveggel.tegnap már egy üveggel megevett.ma szeretném neki adni ezta paradicsom pürét burgonyával lehet neki??és holnap lehet répa pürét adni?köszönöm a válaszokat
2011. aug. 11. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne. Ha most kezdted a hozzátáplálást, akkor még ne adj paradicsomot. A kislányomnál már 1 hónapja tápláltunk hozzá, amikor kapott. Ízlett is neki, azzal nem volt baj. De a 3. nap már fájdogált kicsit a pocija, meg elég durvát kakilt tőle. A paradicsom viszonylag nehéz étel. Inkább próbáld a répát, vagy a céklát, meggyet, barackot.
2011. aug. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is üvegessel kezdtem a hozzátáplálást, nincs abban semmi rossz. Viszont ha csak pár napja kezdtétek, akkor várnék a par. krumplival, inkább a répa, meg gyümik. Ha egy félét szívesen megeszik, keverheted is neki. A paradicsomot sok gyerek nehezen tolerálja, figyeld a székletét, kicsípheti a popsiját.
2011. aug. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a paradicsom nagyon savas, én sem merném még adni.


azzal nincs baj, hogy üveges, ha bírja. nálunk szorulást okozott az összes üveges, mert tele van rizzsel. amit én főztem, sokkal jobban bírta.


én eszerint adtam, illetve almát, őszibarackot már 5,5 hótól:

[link]

2011. aug. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az nem baj, hogy üvegeset adsz, én is azzal kezdtem. Aztán meg is maradt, mert nem eszi a házikosztot.
2011. aug. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és még valami amiótta elkezdtem a hozátáplálást azóta nagyon kemény a széklete ez bajnem keztem tul korán a hozátáplálást 5hós inkább hadjam abba várjak hatodik hónapig mit ajnálotok mitől ilyen a széklete??
2011. aug. 11. 10:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is keményebb, mióta hozzátáplálunk. Pedig ő iszik is mellé 2-3 decit naponta. Szerintem ez normális.
2011. aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ezt írtam!

sajnos az üveges fogja a székletét. ha látod, hogy gondot okoz, akkor ne adj neki egyelőre.


adj helyette őszibarackot! az most frissen adható, és lazítja a kakit. és jóval több vitaminhoz jut, mint üvegessel.

2011. aug. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nincs jelentősége a széklet tekintetében, hogy magad pürésíted pl az almát vagy üvegeset adsz neki.Foghatja a hasát sokminden.Az én lányomnak speciel a répa, de a répalé már nem.

Ha ízlik neki valami, akkor szerintem add azt neki 2 napig és azalatt kiderül, hogy okoz-e neki székletgondot.Aztán jöhet a következő dolog és ha azzal sincs gond akkor keverd össze a kettőt.Így ismét új ízt kap, de tudod, hogy nem lesz baja tőle.

Tarts otthon egy üveg szilvapürét, mert ez általában hajt.Én ezzel kevertem a répát és így nem volt vele gondunk.

Ha a paradicsomos kajára az van írva, hogy 4 hós kortól adható, akkor adhatod neki, de előbb várd meg, hogy mi a helyzet az előzőekkel.

Lehet kapni 4 hós kortól való gyümölcspüréket és babapudingokat/joghurtokat.Azokkal is próbálkozhatsz.

Vagy esetleg a tejpépekkel.Azokat az én lánykám nagyon szereti vacsira, utána babajoghurtot kap desszertnek, így a tejalapú táplálék is megvan, amennyi kell.

Lényeg a fokozatosság a hozzátáplálásban, bár én az"egyik nap csak 1 kanál, másik nap már kettő" filozófiát túl óvatoskodónak tartom.Ha mindenki így csinálná, max 10 féle ételt enne a gyerek 1 évesen :)

7 hónapos, mindenevő kiscsaj anyuja :)

(Már ami a bébikaját illeti)

2011. aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

(OFF

az üveges bébiételek fele rizs, ami fog. innentől kezdve nem kérdés, hogy mi fogja a székletet, ha fogok egy barackot és összeturmixolom, vagy ha egy rizspépbe kevernek egy kis barackot is.)

2011. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!