Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki már korábban vett igénybe...

Aki már korábban vett igénybe szocpolt, annak milyen költségekkel járt? Itt nem az építési anyagokra gondolok, hanem az engedélyekre és tervrajzokra stb.

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez két külön téma. Mármint a szocpol és az egyéb költségek. Igaz, Mi új építésű lakást vettünk, és a hitelfelvételnél a bank intézte a szocpolt is, nem került semmibe. Illetve, annyi volt, hogy az önkormányzatnál kellett kérnünk egy igazolást arról, hogy valóban házasok vagyunk, mert csak 1 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot vesznek figyelembe, na ennek az illetékbélyege került mindössze 1500 Ft-ba. Amúgy minden más költség (közjegyzői díj, folyósítási jutalék stb.) a hitelfelvétel költsége volt.
2009. máj. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs külön költsége. A tervek, építési engedélyek az építéshez kellenek, nem a szocpolhoz.

A szocpolhoz benyújtod a terveket, engedélyeket stb. (amik nélkül úgyse építkezhetsz), kellenek az irataitok fénymásolatai, meg kell egy igazolás a polgármesteriből, hogy arra a gyerekre még nem igényelt senki soha szocpolt.

Ezek ingyen vannak.

2009. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a kérdés nem volt egyértelmű.Én tisztában vagyok vele hogy a kettő külön téma,de az egyik a másik függvénye.A kérdés még mindig ugyan az.
2009. máj. 27. 20:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!