Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Nem használt...

Mit tegyek? Nem használt eddig semmi a bőrére.

Figyelt kérdés
Már több mint 1 hónapja küszködünk a babám arcán lévő nagy piros "foltal" ami hol sárgás tetejü hol nedvezik -a kis nyála is odacsorog- és semmilyen krém nem segített eddig. 3x voltunk bőrgyógyásznál, a legújabb krémeket vettük meg, de mér rosszabbodott a helyzet. Mára már teljesen kikészültem, mert a fejbőre is tiszta száraz, és véresre vakarta. A bőrgyógyász szerint: seborreás, dermatitisz ekcéma. Már nem tudom vigyem-e el egy másik orvoshoz. Vagy az is csak kísérletezget.
2009. máj. 27. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:
aloe vera-t próbáltad???? én egyépként lehet h megmutatnám egy másik orvosnak...de az aloe vera-t próbáld ki
2009. máj. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk az ekcémára a patikában kapható Sanatopic vált be.Nekünk is legalább 3 féle krémet írt fel a dokinéni,de nem használt.Azt mondta a patikus,hogy tegyek a fürdővizébe egy marék tengeri sót az is segít.Még nem próbáltam ki mert a Sanatopic elég szépen rendbehozta!

Én is ekcémás vagyok születésem óta,és számtalan dolgot kipróbáltam már kisebb-nagyobb sikerrel.Próbáld meg megfigyelni,hogy mi váltja ki nála az kcémát!Pl:mosószer,öblítő,élelmiszer stb.Nekem a tej,és a különböző mosószerek elkerülöm a kék és zöld színű öblítőket mert a bőrgyógyász szerint az is allargizáló!

Amúgy próbáld meg magán bőrgyógyászhoz vinni,ha anyagilag megengedheted magadnak!

2009. máj. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van aki azt mondta minél több krémmel kísérletezünk annál rosszabb lesz a helyzet. Mennyibe kerül ez a Sanatopic krém? Az aloe- verából a krémet vagy a Sprayt javasolnád? Szoptatom a babám, már 2 hónapja semmilyen tejterméket nem eszem. A mosással kapcsolatban mit ajánlanátok?

2009. máj. 27. 08:24
 4/5 anonim ***** válasza:
A Sanatopic 1000-1100ft között van.Az igaz,hogy nem jó ha minnél több krémet használsz,de ha az egyik nem használ akkor muszáj váltani valami másra.Az én fiam ennyire nem ekcémás mint a te babád,de én nagyon az voltam pici koromban.Anyu azt mondta,hogy flóra szappannal mosta a ruháimat.és felforralt-lehűtött vízben fürdetett,akkoriban nem nagyon volt más!A barátnőm a kislányának az ökonetes fürdetőt használja és neki az segített.Nekünk pl az aloe vera nem igazán jött be!De mindenkinek más használ azért kell sajnos kisérletezni hogy nektek mi a jó!Lehet,hogy el kellene vinni vérvételre,csak nem tudom,hogy ilyen pici korban lehet-E?
2009. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. Aloe-ből a spray-t ajánlanám...de nem olcsó. Asszem 5000 Ft körül van. Ha esetleg az ismerőseid között van olyan aki használja, kérjél egy keveset, használd 4-5 napig...ha használ ennyi nap alatt már látszania kell. Jaaa ha esetleg van aloe növényed az is nagyon jó
2009. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!